5 rad jak tanio odświeżyć twoją garderobę na wiosnę

21 marca zbliża się wielkimi krokami, a ty w swojej szafie dalej widzisz grube, wełniane swetry i ciężkie kozaki? Czas to zmienić! Początek wiosny to idealny czas nie tylko na porządki domowe, ale i te „szafowe.” Odświeżenie naszej garderoby niekoniecznie oznacza szafę wypchaną po brzegi markowymi ubraniami i mnóstwem designerskich dodatków. W Zaimo pokażemy ci jak przeprowadzić metamorfozę twojej garderoby i przygotować ją na wiosenną pogodę, nie wydając przy tym dużo pieniędzy.

Przyjrzyj się swojej szafie

Wyjmij całą zawartość twojej szafy i zastanów się, czy aby na pewno musi ona przejść gruntowną rewolucję. Często bywa tak, że nosimy jedynie niewielką część ubrań jakie posiadamy, gdyż o reszcie zwyczajnie zapominamy, albo już nam się nie podoba nasz dawny styl, ale jednocześnie szkoda by byłoby nam te ubrania wyrzucić. Od czasu do czasu taki sezonowy remanent jest nam potrzebny. Istnieje zasada, która mówi, że jeśli nie włożyliśmy czegoś od roku, to trzeba się tej rzeczy pozbyć. Zróbmy więc porządne wietrzenie naszej szafy, a być może odnajdziemy tam dawno zapomniane ubrania, które akurat idealnie wkomponują się we wiosenne tendencje tego sezonu. Natomiast ubrania, które zachowaliśmy jedynie „na wszelki wypadek” oddajmy biednym, albo sprzedajmy w pobliskim second handzie.

Znajdź swój stylZnajdź swój styl

Przy kompletowaniu nowej garderoby musimy pamiętać, że nowe ubrania przede wszystkim muszą iść w parze z naszym stylem. Oczywiście blogi czy czasopisma modowe mogą nam pomóc przy wyborze nowych ubrań, ale pamiętajmy, że obecnie panujące trendy nie są najważniejsze. Powinniśmy się czuć w naszych ubraniach swobodnie. Nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę podążać za modą, ale żeby ubrania, które kupimy odwzorowywały naszą osobowość i styl.

Stwórz listę „must have”

Istnieją ubrania takie jak biały T-shirt, czarne spodnie, dżinsy, czy elegancka marynarka, które każdy z nas musi mieć w swojej garderobie. Sprawdź, czy posiadasz wszystkie bazowe ubrania, które potrzebujesz. Lepiej zacząć zmiany w naszej szafy od zgromadzenia tych podstawowych ubrań, gdyż właśnie po nie sięgamy najczęściej.

Zajrzyj do lumpeksów

Warto od czasu do czasu wejść do second handów, gdyż w wielu z nich można trafić na oryginalne i niepowtarzalne rzeczy, których w zwykłych sieciówkach nie znajdziemy. Możemy wybrać się do tych lepszych lumpeksów, które oferują markowe ubrania i dodatki po niskich cenach. Kupując w second handach możemy mieć pewność, że nikt nie będzie miał tej samej rzeczy, co przy aktualnej liczbie sieciówek jest praktycznie niemożliwe. Często bywa tak, że nie mając innych alternatyw kupujemy w tych samych sklepach co inni, tracąc przy tym nasz indywidualny styl i oryginalność. Daj więc szanse sklepom z używaną odzieżą, a nie pożałujesz!

Postaw na dodatkiPostaw na dodatki

Odświeżenie naszej garderoby na wiosnę niekoniecznie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Czasem wystarczy mały drobiazg, który może całkowicie odmienić nasz „look.” Dodatek taki jak nowa torebka, para okularów słonecznych, czy modny krawat może być pierwszym krokiem do zmiany naszej garderoby. Zapomnijmy o ciemnych i ponurych kolorach, które dominowały na ulicach zimą i postawmy na żywsze i weselsze kolory w tym sezonie.

Kieruj się naszymi radami i przywitaj wiosnę z nową garderobą. Pamiętaj, że jeśli nie stać się na wymarzony dodatek, czy spodnie, bez których nie możesz się obejść, Zaimo oferuje ci szybkie pożyczki online!