Aktywizacja młodych bezrobotnych

Aktywizacja-młodych-bezrobotnychW Europie nadal pozostaje 5 milionów osób bezrobotnych wśród młodych. Właśnie tak zatrważające dane sprawiły, że europosłowie pragną przeznaczyć miliard euro na pomoc w aktywizacji tej grupy, szczególnie w przypadku krajów, których nie stać na tego rodzaju działania, celem zmniejszenia bezrobocia. Choć w Polsce wskazuje się ciągły wzrost gospodarczy, nadal wielu młodych Polaków pozostaje bez pracy.

Młodzi bezrobotni

Bardzo często podkreśla się, że najwięcej bezrobotnych znajduje się wśród osób, które ukończyły studia humanistyczne. Jednakże powodów takiego problemu upatruje się nie w systemie, lecz przede wszystkim w podejmowaniu nieprzemyślanych decyzji przez osoby, które wybierają się na studia. W rzeczywistości jednak brak działań, które skutecznie aktywizowałyby młodych ludzi do roziwjania sie w konkretnym kierunku, bądź pozwalające ukończyć dodatkowe kursy, pozwalające na znalezienie pracy. W Polsce nadal najwięcej osób bezrobotnych pochodzi z najbiedniejszych rejonów kraju, tj. województwa Warmińsko- Mazurskiego, Podlaskiego, czy Podkarpackiego. To właśnie mieszkańcy tych województw chętnie emigrają do większych miast jak Gdańsk, czy Warszawa, jak również za granicę – do Niemiec, czy Wielkiej Brytanii. Warto także podkreślić, że wciąż brak aktywizacji młodych osób do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Nie można jednak zapominać, że takie działanie pozwoliłoby nie tylko na uzyskanie dochodu przez osobę, która jest właścicielem firmy, lecz także pozwoliłoby na utworzenie nowych miejsc pracy.

Garść faktów

Stan polskiej gospodarki oceniany jest na najlepszy w ciągu ostatnich lat. Należy zauważyć w tym miejscu, że płaca minimalna wzrosła o 3,4 proc. według danych Głównego Urzędu Statystycznego. Co więcej Polska ma być krajem, które na tle innych państw Europy będzie się najszybciej rozwijać w najbliższych latach. Według GUS mediana wynagrodzenia w IV kwartale 2014 roku wyniosło 3942,67 zł. Mimo to, nadal wiele osób podkreśla, że wyższe płace dotyczą wyłącznie wybranych grup zawodowych i sektorów zatrudnienia. W ostatnich tygodniach słyszy się także często o strajkach organizowanych przez różne grupy zawodowe, m.in. górników. Wszystko to sprawia, że nadal wiele osób nie upatruje dla siebie możliwości rozwoju w kraju, lub życje na skraju ubóstwa.

Szybka pożyczka

Trudna sytuacja ekonomiczna, ale jednocześnie szeroki dostęp do Internetu sprawia, że Polacy coraz chętniej korzystaja z usług serwisów pożyczkowych . Interesują Cię pożyczki na dowód, chwilówki? Możesz skorzystać z usług Zaimo, które oferuje długoterminowe pożyczki na dowód. Bez zbędnych formalności i w 100% online masz szansę otrzymać pożyczki. Środki przelewane są na konto klienta w zaledwie 15 minut, a wydanie decyzji trwa średnio niecałą minutę. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebuję szybko gotówki na pokrycie nieoczekiwanych kosztów, np. remont samochodu, czy zakup potrzebnego sprzętu domowego.

Autor: Irena Kaczmarek