Bierzesz pożyczkę? Nie daj się oszukać!

Na rynku powstaje coraz to więcej nowych firm pożyczkowych. Wychodzą one naprzeciw potrzebom klientów ustanawiając wyższe kwoty pożyczek i umożliwiając wygodniejszą spłatę w ratach. Chwilówki oferowane przez takie firmy są o wiele wygodniejsze niż w banku ze względu na ich szeroką dostępność, krótszy proces przyznania pożyczki, biurokrację ograniczoną do minimum oraz bardzo wygodne warunki spłaty zaciągniętej pożyczki. Dzięki nim możesz zaspokoić swoje bieżące potrzeby, pokryć niespodziewane wydatki oraz realizować swoje marzenia. Jednak, aby pożyczka nie obróciła się przeciwko Tobie, musisz uważać i pamiętać o kilku zasadach, gdyż nie wszystkie firmy oferujące pożyczki są uczciwe.

Jak odróżnić uczciwą firmę od nieuczciwej?

Obecnie na rynku działa bardzo wiele firm oferujących pożyczki na niezwykle atrakcyjnych zasadach, a nowe powstają dosłownie jak grzyby po deszczu. Firmy te zamieszczają ogłoszenia w Internecie, gazetach, a nawet w radiu czy telewizji, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów. Wśród nich jest też niestety wiele tzw. firm-krzaków, czyli firm, które nie są uczciwe wobec swoich klientów. Jak sprawdzić, czy nie będziemy mieć problemów z daną firmą? Przeczytaj uważnie nasze rady i nie daj się nabrać oszustom!Jak odróżnić uczciwą firmę od nieuczciwej?

  • Opinie w Internecie. Wiele osób sądzi, że przed zaciągnięciem pożyczki wystarczy jedynie poczytać opinie w Internecie, tak jak np. w przypadku zakupu sprzętu AGD. Obecnie opinie w Internecie są jednak manipulowane do tego stopnia, że przestają być wiarygodne. Oszuści doskonale wiedzą, jak dodawać pozytywne komentarze i eliminować te, które nie stawiają firmy w dobrym świetle. Idąc tym samym tropem, nie należy także od razu zrażać się do firm, które mają średnie notowania w Internecie, gdyż negatywne opinie są często wystawiane przez konkurencję. Fakt, że taka firma nie eliminuje negatywnych opinii, a np. dodaje komentarz wyjaśniający, świadczy na jej korzyść i oznacza, że nie manipuluje faktami.
  • Nie działaj pochopnie. Aby sprawdzić firmę pożyczkową należy uważnie przyjrzeć się jej ofercie i dokładnie zapoznać się z postanowieniami umowy. Pośpiech jest tutaj niewskazany, gdyż takie błędy mogą Cię słono kosztować! Kiedy szybko potrzebujemy gotówki, jesteśmy bardziej podatni na działania oszustów. W pośpiechu i stanie podenerwowania, możemy często zbagatelizować pewne sygnały ostrzegawcze i podpisać bardzo niekorzystne umowy. Przed podpisaniem umowy, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli jej nie rozumiesz, nie podpisuj i najpierw wyjaśnij wszystkie swoje wątpliwości. Pracownicy firmy pożyczkowej mają obowiązek udzielić odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, nawet te, które pozornie mogą wydawać się absurdalne.
  • Sprawdź, czy firma jest wiarygodna. Przed zaciągnięciem pożyczki, sprawdź czy dana firma pożyczkowa naprawdę istnieje. Choć może wydawać się to niewiarygodne, bardzo łatwo jest podstawić fałszywe dane firmy, tymczasowe adresy mailowe oraz numery telefonów (np. kupując zwykły starter, który można wyrzucić po kilku tygodniach). Bądź podejrzliwy w stosunku do firm, które powstały wczoraj i na temat którym nie można uzyskać zbyt wiele informacji. Nie zapomnij też sprawdzić, czy dana firma faktycznie figuruje w rejestrze i czy numery NIP, REGON i KRS są prawidłowe. Od tego należałoby tak naprawdę zacząć. Nie warto jest też korzystać ze stron firm i pośredników, o których niewiele możesz dowiedzieć się z Internetu, gdyż w przypadku problemów możesz nawet nie być w stanie się z nimi skontaktować.
  • Jak odróżnić uczciwą firmę od nieuczciwej?Opłaty przed podpisaniem umowy. Unikaj firm, które przed udzieleniem pożyczki na dzień dobry żądają już opłat wstępnych, przedpłat czy prowizji. Dopóki nie podpiszesz umowy i nie zdecydujesz się na zaciągniecie pożyczki, firma pożyczkowa nie ma prawa żądać od Ciebie ani złotówki!
  • Rzeczywisty koszt pożyczki. Policz, jaki będzie rzeczywisty koszt pożyczki. Firma, od której pożyczasz pieniądze ma obowiązek dokładnie poinformować Cię, ile wyniesie kwota końcowa, którą będziesz musiał oddać. Na pozór proste umowy, mogą być naszpikowane haczykami i kruczkami, takimi jak manipulowanie z oprocentowaniem. Na przykład, oprocentowanie 20% nie zawsze oznacza, że pożyczasz 500 zł i oddajesz 600 zł. Sprawdź, czy chodzi o procent w skali roku, miesiąca, a może nawet tygodnia… Nieuczciwe firmy pożyczkowe poszukują najróżniejszych sposobów, aby wyciągnąć z naiwnego pożyczkobiorcy ostatni grosz.
  • Ktoś musi zarabiać. Nie daj się nabrać na oferty pożyczek, w których pożyczka jest całkowicie bezpłatna albo, co więcej, dostajesz dodatkowo prezent w podziękowaniu za to, że zaciągasz pożyczkę i korzystasz z usług danej firmy. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i zrozum, że firmy pożyczkowe muszą zarabiać, tak samo jak w przypadku wszystkich innych firm działających na rynku. Nikt nie pracuje za darmo. Jeśli oferta jest zbyt korzystna, powinno to obudzić Twoją czujność. Czasami może zdarzyć się, że nowe firmy pożyczkowe, chcąc wypromować się na rynku, który jest konkurencyjny i już nasycony, i przekonać do siebie klientów, oferują pożyczki po kosztach, ale należy taką firmę dokładnie sprawdzić.

Dlaczego możesz zaufać Zaimo?

Zaimo to wiodąca firma w zakresie pożyczek online na miarę XXI wieku, będąca pod skrzydłami finansowego giganta Kreditech. Niedawno, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, przygotowaliśmy nową linię kredytową, która charakteryzuje się jeszcze dogodniejszymi warunkami spłaty pożyczki, a także większą kwotą pożyczki. Kwota pożyczki została zwiększona od 10 000 zł aż do 15 000 zł. Ponadto, spłatę pozabankowych pożyczek online ze zwiększoną kwotą możemy podzielić teraz na więcej rat – z 24 Dlaczego możesz zaufać Zaimo?dotychczas dostępnych rat, dla jeszcze większej wygody klientów, zmieniliśmy je na 36 wygodnych rat. Dzięki tym ulepszeniom, pożyczki online są idealnym rozwiązaniem nie tylko w tzw. sytuacjach kryzysowych, kiedy zabraknie nam środków pod koniec miesiąca, ale także w celu sfinansowania przemyślanych zakupów, takich jak zakup samochodu czy aparatu fotograficznego. Zaimo oferuje przejrzyste, uczciwe umowy kredytowe oraz gwarantujemy stabilność i wypłacalność firmy. Wiarygodność naszej firmy pożyczkowej można sprawdzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest weryfikacja naszej strony internetowej. Są na niej zawarte wszelkie niezbędne informacje dotyczące zasad zaciągania pożyczki, jej spłaty oraz możliwości dokonania prolongaty. Zaimo jest również członkiem Związku Firm Pożyczkowych, który zrzesza tylko sprawdzone firmy pożyczkowe spełniające najbardziej rygorystyczne wymagania. Na telefonie zaufania Związku można skorzystać z porad fachowców, a nawet otrzymać porady prawne. W Zaimo nie ma także żadnych ukrytych opłat! Biorąc u nas pożyczkę, masz wszystko jak na dłoni. Zawsze zawieramy informacje o RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania), czyli opłacie doliczanej do pożyczki z tytułu zaciągnięcia zobowiązania. W Zaimo nie żądamy żadnych opłat wstępnych, przedpłat ani prowizji. Wiesz ile wynosi pożyczka i ile dokładnie musisz spłacić – u nas nie zapłacisz ani grosza więcej!

 

Zanim zaufasz firmie pożyczkowej, musisz ją dokładnie sprawdzić i z lupą przyjrzeć się jej ofercie. Oferta, która pozornie może wydawać się bardzo korzystna, w rezultacie może okazać się tanim chwytem marketingowym. Pod żadnym pozorem nie podpisuj umów, które nie są dla Ciebie jasne! Zachowaj środki ostrożności i zdrowy rozsadek, gdyż biorąc pożyczkę bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę i stać się niewypłacalnym. Nie pozwól się oszukać! Polegaj na sprawdzonych i uczciwych partnerach w interesach, oferujących przejrzyste umowy kredytowe, jak i gwarantujących stabilność i wypłacalność firmy.