Chcę się uczyć, a moi rodzice nie mają pieniędzy!

Nie ma co ukrywać, że nauka kosztuje. I to słono. Co robić jeśli rodzice nie mają pieniędzy, a dzieci chcą się kształcić i rozwijać? Nie pozwól, aby Twoje dziecko miało zaniedbywać naukę z powodu trudnej sytuacji materialnej!

Kuriozalnie, bardzo często okazuje się, że najlepszymi uczniami są dzieci pochodzące z biednych rodzin! Jak to wytłumaczyć? Dzieje się tak dlatego, że te dzieci starają się dużo uczyć, aby uzyskać stypendia. Doceniają czym jest ciężka praca i wiedzą, że nauka to jedyny droga na poprawę ich bytu. Często zdarza się, choć oczywiście nie jest to regułą, że dzieci z bogatych rodzin są leniwe i nie przykładają się do nauki, gdyż mają wszystko podane na tacy. Oczywiście bogate dzieci mają również od małego dostęp do dobrych szkol, korepetycji, pomocy naukowych, itd. Chcemy jednak przekazać, że biedniejsze dziecko także ma duże szanse na osiągniecie sukcesu. Choć przez większość czasu będziecie mieli pod górkę, warto jest pomagać dziecku i dokładać wszelkich starań, aby dużo się uczyło. Podpowiemy też jak można sobie pomóc.

StypendiaChcę się uczyć, a moi rodzice nie mają pieniędzy!

Nie ważne w jakim wieku jest Twoje dziecko. Jeśli rodzice osiągają niskie dochody, zawsze można ubiegać się o stypendia socjalne. Dowiedz się, jakie stypendia i zapomogi oferuje szkoła, w której uczą się Twoje dzieci i złóż podanie wraz z wymaganymi dokumentami.

Od małego wykształcaj w dzieciach nawyki nauki, tłumacz im jak ważna jest edukacja i pomagaj im, jeśli mają problemy w szkole. Dopilnuj, aby dzieci niepotrzebnie nie opuszczały lekcji i zawsze odrabiały pracę domową. Jeśli będą osiągać dobre wyniki w nauce, to jest duża szansa, że otrzymają stypendia naukowe i nagrody za dobre osiągniecia w nauce.

Studia za darmo

Polska to jeden z niewielu krajów na świecie, który oferuje edukację wyższą bezpłatnie. Jeśli Twoje dziecko zostanie przyjęte na studia dzienne na państwowej uczelni, za studia nie zapłacisz ani grosza. W innych państwach czasami płaci się horrendalne sumy za studia. Przykładem pierwszym z brzegu są Stany Zjednoczone, gdzie rodzice i uczniowie zaciągają olbrzymie kredyty, aby sfinansować naukę, a następnie spłacają je przez wiele lat po zakończeniu nauki.

Podobnie jak w przypadku stypendiów naukowych i nagród, biletem wstępnym na dobre studia na państwowej uczelni jest osiąganie dobrych wyników w nauce.

Praca w wakacjePraca w wakacje

Jeśli jest taka możliwość, warto popracować w wakacje i odłożyć sobie pieniądze na pokrycie wydatków szkolnych. Zgodnie z prawem, w Polsce mogą oficjalnie pracować osoby pełnoletnie. Dziecko w wieku szkolnym może tylko pomagać rodzicom w pracy, jeśli np. prowadzą firmę.

Studenci mogą skorzystać z różnych programów wakacyjnych, również zagranicznych, umożliwiających wyjazd i podjęcie pracy. Dużą popularnością cieszy się np. program Work&Travel. Pomimo, że początkowo poniesiemy większe koszty związane z podróżą, jeśli zdecydujemy się na wyjazd za granicę, zapewne pozwoli nam to zarobić więcej niż w rodzimym kraju.

Praca w ciągu roku szkolnego

Jeśli Twoje dzieci nie mają możliwości podjęcia pracy w wakacje, możliwa jest także praca w trakcie roku akademickiego. Z tą trzeba jednak uważać, żeby nie przedobrzyć i żeby nie zaczęła zabierać zbyt dużo czasu, który należałoby poświęcić na naukę. Podczas studiów to nauka powinna zostać priorytetem, a praca jedynie dodatkiem.

Kredyt

Możliwe jest również zaciągniecie kredytu. Polecamy kredyt i pożyczki-chwilówki w Zaimo. Zarówno tanie kredyty, jak i pożyczki są teraz przydzielane szybko, procedura jest ograniczona do minimum, a okres spłaty znacznie wydłużony.

Nie pozwól, aby Twoje dziecko zaniedbało naukę z powodu trudnej sytuacji materialnej! Edukacja jest bezcenna!