Ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu

Ciepła pogoda zachęca nas do częstszego wychodzenia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ale co robić jak już zwleczemy się z kanapy? Iść na kolejny spacer, czy może w psem do sklepu za rogiem? Nic bardziej mylnego! Istnieje mnóstwo sposobów na aktywne spędzanie czasu na łonie natury. W Zaimo mamy dla ciebie kilka pomysłów na ciekawe wykorzystanie czasu poza domem.

Wspólne grillowanieWspólne grillowanie

Zadzwoń do znajomych i urządźcie razem kolację z grillowaniem. Na pewno któreś z was ma ogródek, a jeśli nie, to zawsze pozostaje opcja pojechania nad pobliskie jezioro, gdzie grillowanie jest dozwolone. Jeśli nie jesteś fanem/fanką mięsa, pamiętaj, że istnieją inne alternatywy takie jak ryby, owoce morza, czy warzywa, które zgrillowane smakują nieziemsko! A zatem, ruszaj w drogę i nie zapomnij o kartach, gitarze i, co najważniejsze, dobrym humorze!

Kolorowanki dla dorosłychKolorowanki dla dorosłych

Świat ostatnio oszalał na punkcie kolorowanek dla dorosłych. Dzięki nim możemy na chwilę wyciszyć się i znaleźć spokój po ciężkim dniu w pracy. Naukowcy udowodnili, że te kolorowanki idealnie radzą sobie nie tylko ze stresem, ale również z problemami z zasypianiem, czy też bezsennością. Połącz tą jakże relaksującą czynność jaką jest kolorowanie z wycieczką do lasu, czy pobliskiego parku, a na pewno wrócisz do domu z innym, bardziej pozytywnym nastawieniem.

Gry planszowe

Jest wiele gier planszowych dla dorosłych, które na pewno umilą ci niejeden wieczór. Tą z pozoru domową rozrywkę możesz bez problemu przenieść na świeże powietrze. Urządź piknik z twoimi znajomymi i zaproponuj im wspólną grę. Na pewno nie odmówią! Pamiętaj jednak, że przy wietrznej pogodzie będziecie potrzebowali jakiegoś zadaszonego miejsca, albo wersji podróżnej wybranej gry. Takie edycje czasem są wyposażone w pionki ze specjalnymi wypustkami, które przyczepiane są do planszy. Jest wiele innych sposobów na poradzenie sobie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, więc w razie potrzeby użyj wyobraźni i baw się dobrze!

Targ śniadaniowy

W wielu miastach organizowane są targi śniadaniowe. Te imprezy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Targi są idealną opcją nie tylko dla leniuchów, którym nie chce się przygotowywać śniadania, ale i dla tych, którzy chcą spróbować nowych i zaskakujących smaków. Na stoiskach możemy znaleźć zagraniczne przysmaki, bio-przekąski, oryginalne propozycje lokalnych restauracji, ale również tradycyjne polskie zestawy śniadaniowe. Do wyboru, do koloru. Po śniadaniu możecie sobie odpocząć na jednym z wielu miejsc do relaksu, jakie znajdują się na terenie targu.

Kino letnieKino letnie

Ładną pogodę wykorzystujcie ile się da! Nawet wieczorami, czy w nocy warto wyjść z domu i wybrać się do kina letniego ze swoimi przyjaciółmi. Niektóre z nich są organizowane w centrach miast, gdzie udostępnione są dla widzów leżaki i pufy. W niektórych miejscach dodatkowo organizowane są samochodowe kina letnie, do których, jak sama nazwa wskazuje, jedziemy autem. Parkujemy nasz samochód w wybranym miejscu, siadamy wygodnie i wraz z przyjaciółmi (i setkami innych osób!) oglądamy film na dużym ekranie. Plusem tego typu kin jest przede wszystkim wygoda, ale i to, że możemy zabrać ze sobą własne jedzenie i picie.

Spodobały ci się nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu? Jeśli przychodzą ci do głowy inne, ale niestety bardziej kosztowne pomysły, nie wahaj się i skorzystaj z naszych szybkich pożyczek online. Udanej zabawy!