Co zabrać ze sobą na wakacje?

Wiosna i lato to czas, kiedy najczęściej wyjeżdżamy na urlop. Ładna pogoda, a także pozimowe zmęczenie zachęcają nas, aby gdzieś uciec i odpocząć. Kiedy zabieramy się za pakowanie, wpadamy w panikę i krzątamy się po całym domu myśląc: „o czym jeszcze zapomniałem?”. Aby o niczym nie zapomnieć, a także uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy okazuje się, że czegoś nam zabraknie w ostatniej chwili, warto jest zawczasu zastanowić się, co zabierzemy ze sobą na upragnione wakacje i stworzyć listę niezbędnych rzeczy do zabrania. W kurortach i miejscach wypoczynkowych za brakujące rzeczy możemy często zapłacić kilkakrotnie więcej!

Niezbędniki

Przedstawiamy listę rzeczy, o których nie możesz zapomnieć! Są to:

  • NiezbędnikiDokumenty, takie jak dowód osobisty (w kraju i w UE), paszport (poza UE  czyli jadąc za granicę albo w pobliżu granicy, jeśli w ostatniej chwili jednak wpadniesz na pomysł, aby np. wybrać się na wycieczkę rowerową do sąsiadującego państwa), legitymacja szkolna bądź studencka (w celu uzyskania zniżek), prawo jazdy, karta Euro26 (dla osób poniżej 30 roku życia; w celu uzyskania zniżek i jako ubezpieczenie), itd. Nie zapomnij również o biletach!
  • Pieniądze. Najbezpieczniej jest zabrać ze sobą gotówkę i karty, gdyż nie wszędzie będzie można zapłacić kartą, a gotówkę łatwo jest stracić. Jeśli wybierasz się za granicę, już w Polsce zaopatrz się w obcą walutę. Jeżeli jedziesz do egzotycznego kraju, najprawdopodobniej będziesz mógł płacić tam w dolarach lub euro, ale mimo wszystko warto jest zabrać ze sobą miejscowe pieniądze, przynajmniej niewielki zapas, aby na miejscu uniknąć niepotrzebnych problemów.
  • Telefon i ładowarka do telefonu – kolejne „must have” podczas podróży. Przed wyjazdem upewnij się też, że masz aktywny roaming, aktywne konto, a także wprowadzone numery telefonu do rodziny, znajomych i alarmowe.
  • NiezbędnikiAparat fotograficzny, ładowarka do aparatu fotograficznego i karta pamięci – kto na wczasach nie chce sobie zrobić zdjęć pamiątkowych? Do wykonania zdjęć posłuży Ci także telefon komórkowy albo smartphone, ale jeśli zależy Ci na zdjęciach dobrej jakości, warto jest zabrać ze sobą niezastąpiony aparat!
  • Tablet albo laptop – pomimo, że wyjeżdżasz na wakacje, musisz mieć kontakt ze światem! Praktycznie we wszystkich miejscach turystycznych dostępny jest teraz bezprzewodowy Internet wifi. Pozwoli Ci to sprawdzać maile, a także rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi na Skypie. Co więcej, jeśli niespodziewanie zabraknie Ci pieniędzy, za pomocą tabletu czy laptopa możesz szybko i łatwo skorzystać z pożyczek Zaimo. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, a pieniądze znajda się na Twoim koncie w szybkim czasie. Nie musisz być w Polsce, aby móc skorzystać z naszych pożyczek!
  • Kosmetyki. Zabierz szczoteczkę i pastę do zębów, mydło, płyn do mycia, szampon, odżywkę do włosów oraz dezodorant. Podczas podróży najlepiej sprawdzają się małe opakowania i próbki, które spokojnie wystarczą na czas podróży i nie będą dodatkowo zajmować miejsca.
  • Apteczka, która powinna być zaopatrzona m.in. w środki na ból głowy, środek do dezynfekcji, plastry, bandaże, opatrunki, leki na przeziębienie, chusteczki higieniczne, itp.
  • NiezbędnikiOdpowiednia odzież. Wszystko zależy od naszego miejsca docelowego i warunków atmosferycznych. Jeśli wybierasz się w góry, warto jest zaopatrzyć się w dobre, wygodne buty (najlepiej nie nowe, a już sprawdzone), ciepłe ubranie (bluzę albo kurtkę), kurtkę nieprzemakającą, czapkę i rękawiczki. Natomiast, jadąc nad morze nie zapomnij o stroju kąpielowym, nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych, sandałach i dużym ręczniku. Nawet latem pogoda potrafi płatać figle, więc koniecznie wrzuć też coś ciepłego. Jeśli wybierasz się do lasu, spakuj środek na komary i owady.
  • Klucze do domu. Pamiętaj też o kluczach, abyś mógł wrócić do domu bez konieczności ściągania rodziny 😉

Aby Twoje wakacje były udane, pakuj swój bagaż z rozwagą i odpowiednio wcześnie zastanów się nad rzeczami, które ze sobą zabierzesz na odpoczynek. Tutaj możesz przeczytać o innych radach, o których musisz pamiętać pakując się na wakacje.