Czy warto jest brać jedną pożyczkę, aby spłacić drugą?

Szybkie pożyczki online są bardzo wygodne ze względu na ich szeroką dostępność, szybką wypłatę i łatwą procedurę, ograniczającą biurokrację do minimum. Dzięki pożyczkom możesz pokryć niespodziewane wydatki, zaspokoić swoje bieżące potrzeby oraz realizować swoje marzenia. Jednak, aby pożyczka nie obróciła się przeciwko Tobie i nie stała się kłopotliwym ciężarem, musisz pamiętać o kilku zasadach!

Pożyczka nie jest bezzwrotna!Pożyczka nie jest bezzwrotna!

Pamiętaj, że pożyczka to nie darowizna czy wygrana na loterii. Za jakiś czas będzie trzeba oddać pożyczkę, a na dodatek z procentem. Trzeba dokładnie sprawdzić, ile wyniesie oprocentowanie, ale zawsze będzie to przynajmniej odrobinę więcej niż kwota, którą pożyczymy. Dlatego też, pożyczki należy zaciągać rozsądnie. Jeśli co miesiąc brakuje Ci pieniędzy, ledwo wiążesz koniec z końcem i masz problemy z pokryciem najpotrzebniejszych wydatków, nie jest dobrym pomysłem zaciąganie pożyczki na zakup drogiej sukienki, luksusowego samochodu, czy ekstrawaganckich wczasów. Prawdopodobnie będziesz mieć duży problem z oddaniem takiej pożyczki. Żyjąc ponad stan, bardzo łatwo jest wpaść w błędne koło, kiedy to trzeba zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze. Bardzo trudno jest potem uporać się z taką sytuacją, gdyż zaciągając kolejne pożyczki, wyrzucamy dużo pieniędzy w błoto – na pokrycie oprocentowania. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi i nie dopuścić do sytuacji, w której pożyczki obrócą się przeciwko Tobie – zamiast ułatwiać Ci życie, bardzo je skomplikują i narażą Cię na duży stres.

Kiedy warto jest skorzystać z pożyczki?

Chwilówki online bardzo dobrze sprawdzają się w tzw. sytuacjach kryzysowych, takich jak nieprzewidziane wydatki (zakup leków, jedzenia czy biletu na transport, naprawa komputera, opłacenie rachunków, wizyta u lekarza czy dentysty, itd.). Jeśli planujesz Kiedy warto jest skorzystać z pożyczki?wyjechać na wakacje i pojawia się okazja bardzo korzystnego wyjazdu „last minute”, w takiej sytuacji również opłaca się zaciągnąć pożyczkę. Zbliżają się święta, a może planujesz wesele, albo Twoje dziecko przystąpi w tym roku do Pierwszej Komunii Św.? Nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na ten cel? Nie wahaj się i zaciągnij pożyczkę! Kalkulacja jest prosta: W tego typu sytuacjach więcej stracisz niż zyskasz nie uregulowawszy należności na czas, narazisz się na duże nieprzyjemności i będziesz później słono żałować, jeśli nie dokonałeś zakupu na czas. W takich sytuacjach nie wahaj się skorzystać z pomocy Zaimo – lidera szybkich pożyczek online. Gwarantujemy bardzo korzystne warunki udzielenia pożyczki oraz bezpieczeństwo.

Poza nieprzewidzianymi sytuacjami, są także inne, w których opłaca się zaciągnąć pożyczkę. Takie sytuacje można określić jako inwestowanie w siebie. Opłaca się podnosić swoje kwalifikacje, gdyż przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Jeśli masz trochę wolnego czasu, zapisz się na kurs komputerowy, a może zainteresuje Cię nauka języka niemieckiego, albo rozważysz pójście na studia podyplomowe? Rozwijając nowe umiejętności, zwiększysz swoje szanse na awans zawodowy, znalezienie lepszej pracy i wyższe zarobki.

 

Jeśli zarabiasz minimalną krajową, masz na utrzymaniu rodzinę, a problemy finansowe spędzają Ci sen z powiek, spełnianie kaprysów, takich jak zakup torebki za 1000 zł czy wyjazd na luksusowe wakacje, nie rozwiąże Twoich problemów, a jeszcze bardziej je pogłębi! Bardzo ważne jest także, aby z głową zarządzać swoimi finansami i korzystać z pożyczek w sytuacjach, w których naprawdę ich potrzebujemy. Żyjąc ponad stan, bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę i stać się niewypłacalnym. Nie dopuść do powstania sytuacji, w której będziesz zmuszony zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze. Natomiast, jeśli już jesteś w takiej sytuacji, zasięgnij rady doradcy finansowego, gdyż możesz sobie samodzielnie nie poradzić.