Czym jest Zaimo.pl?

Czym-jest-Zaimo.pl?Zaimo.pl to platforma online, za pośrednictwem której każdy ma szansę aplikować o długoterminowy kredyt, którego wartość może nawet wynosić 6000 zł. Decyzja o przyznaniu kredytu wydawana jest w kilkanaście minut, a do jej wydania brane są pod uwagę bardzo szczegółowe dane dotyczące osoby aplikującej na stronie, oparte o technologię Big Data. Dzięki firmie Zaimo.pl , pożyczanie stało się jeszcze szybsze, bardziej przejrzyste i wiarygodne.

Ile mogę pożyczyć?

Każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i składa wniosek z terenu Polski, może aplikować o pożyczkę w Zaimo.pl. Minimalna kwota kredytu to 500 zł, a maksymalna wynosi 6000 zł. Usługi Zaimo.pl różnią się od krótkoterminowych pożyczek tym, że są oferowane na długi – ratalny okres spłaty. To oznacza, że można uzyskać kredyt w kwocie 6000 zł na 12  miesięcznych rat. Po uzupełnieniu danych w formularzu znajdującym się na stronie internetowej firmy, wystarczy odczekać kilkanaście minut, by zaawansowany scoring kredytowy oparty o samodoskonalący się algorytm, oszacował zdolność kredytową aplikującego i ocenił, czy aplikowana kwota może być w danym momencie przyznana. Jeżeli zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca do spłaty zobowiązania, nasz system może zaproponować inną kwotę pożyczki oraz ilość rat i ich oprocentowanie, w jakich miałaby być spłacona. Oprocentowanie waha się pomiędzy 5% a 12 % i jest obliczane wprostproporcjonalnie do obecnej sytuacji kredytowej i zdolności do zaciągnięcia i spłaty kredytu pożyczkobiorcy.

Jak pożyczyć?

Uzyskanie kredytu na platformie Zaimo.pl jest niezwykle proste. Wystarczy na dwóch suwakach znajdujących się na środku strony wybrać kwotę kredytu oraz ilość rat, a następnie po kliknięciu komendy znajdującej się poniżej, uzupełnienie wszystkich kroków aplikacji, to jest; dane osobowe, dane teleadresowe, informacje dotyczące przychodów i konta bankowego, informacje dotyczące warunków bytowych oraz potwierdzić swoją lokalizację przez kliknięcie w komendę potwierdzania lokalizacji. W ten sposób nasz system jest w stanie zweryfikować, czy dana osoba aplikuje z terenu Polski. Klienci firmy mają szansę zalogować się także do swojej bankowości online, by w darmowy sposób uwierzytelnić swoje dane i przynależność podanego konta bankowego do nazwiska aplikującego, Dodatkowym elementem jest możliwość zalogowania się do konta na portalu społecznościowym Facebook, dzięki czemu każdy przy pierwszej pożyczce może uzyskać rabat odliczany od pobieranych opłat. Ostatnim krokiem jest weryfikacja podanych informacji przez system, co może potrwać od kilku do kilkunastu minut. Następnie zarówno na profilu użytkownika, jak również drogą mailową, klienci są informowani o warunkach przyznania pożyczki, bądź odmowie.

Decyzja pożyczkowa i formalności

Dzięki zaawansowanej technologii, nie jest wymagane dopełnienie dodatkowych formalności, do których należy na przykład przesłanie lub zeskanowanie dokumentów takich jak dowód osobisty, czy też wyciąg z konta bankowego. Takie informacje wymagane są wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach, celem dodatkowego zweryfikowania zdolności kredytowej klienta. W przypadku odrzuconego wniosku, klienci powracający, którzy spłacili poprzednią pożyczkę, mogą ponownie aplikować o kredyt już kolejnego dnia. Z kolei w przypadku nowych klientów, po odrzuceniu wniosku należy odczekać 30 dni celem ponownego aplikowania na stronie. Jednocześnie w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej, klient powinien podpisać i odesłać umowę ramową pożyczki, którą należy odesłać na adres pocztowy podany na stronie firmy. Dzięki temu każdy może z powodzeniem użytkować uzyskane środki pieniężne.