Dlaczego warto przesiąść się z samochodu na rower?

Każdego roku widzimy na ulicach coraz więcej osób jeżdżących na rowerze. W Polsce nie jest to jeszcze tak modne jak w Holandii, czy Niemczech, niemniej jednak ten nowy styl życia staje się coraz bardziej popularny. W ostatnich latach możemy zauważyć pewnego rodzaju boom programów dotyczących zdrowego odżywiania, fitnessu i aktywnego stylu życia. Wydaje się, że ta moda już na dobre przyjęła się w polskich domach, a co za tym idzie, wiele osób dąży do dokonania zmian w swoim życiu, żeby było one jak najbardziej aktywne i zdrowe. Zamiast jeżdżenia do pracy autem, którego utrzymanie kosztuje nas dużo pieniędzy i, jak wiemy, nie jest one przyjazne środowisku, wielu z nas wybiera rower jako główny środek transportu. Regularne jeżdżenie rowerem ma same zalety: nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dla środowiska. Ci z was, którzy jeszcze wahają się nad decyzją zmiany swojego dotychczasowego czterokołowego środka transportu na rower, zachęcamy do przeczytania tego posta, w którym opisujemy najważniejsze zalety jeżdżenia na rowerze.

Rower jest najtańszym środkiem transportuRower jest najtańszym środkiem transportu

Jedyny koszt, z jakim musimy się liczyć to koszt zakupu roweru. Podczas użytkowania sprzętu nie wydajemy ani grosza, gdyż nie wymaga on tankowania, czy kupna biletów. Ewentualne naprawy roweru zdarzają się rzadko i zazwyczaj nie są drogie, więc nie musimy się martwić o stan naszego portfela po jego serwisie. Wybierając rower zapomnisz raz na zawsze o strachu towarzyszącym ci za każdym razem jak zostawiałeś swój samochód w warsztacie i rozpacz, kiedy mechanik powiadamiał cię o końcowej cenie naprawy.

Omijasz korki

Pamiętasz sytuacje, kiedy stoisz w gorącym, nieklimatyzowanym autobusie obok ludzi zalewających się potem, a przed sobą widzisz niekończący się sznur samochodów i jedyne co słyszysz to wszechobecne trąbienie? Mając rower unikniesz takich i podobnych sytuacji. Rowerem możesz łatwo ominąć korki, podążając znanymi skrótami, niewielkimi uliczkami, czy po prostu ścieżkami rowerowymi wzdłuż drogi.

Rower to najbardziej ekologiczny środek lokomocji

Jeżdżąc rowerem nie zanieczyszczasz środowiska: nie emitujesz spalin i nie hałasujesz. W przeciwieństwie do samochodu, paliwo jakie zużywa rower to energia naszych mięśni, a nie spaliny zawierające tysiące trujących substancji chemicznych, prowadzących do wielu chorób, czy schorzeń.

Jazda na rowerze pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy

Podczas godzinnej jazdy na rowerze spalamy około 500 kalorii. Regularnie jeżdżąc na rowerze nie tylko możemy schudnąć, ale też poprawić nasz stan zdrowia, bowiem dzięki temu sportu nasz poziom cukru we krwi normalizuje się, obniżamy poziom „złego cholesterolu,” wzrasta wytrzymałość i siła naszych mięśni, a co najważniejsze krew jest dotleniona i serce lepiej pracuje.

Możesz zaparkować praktycznie wszędzie

W przeciwieństwie do samochodu, nie musisz martwić się o miejsce parkingowe, czy garaż. W mieście możesz go zostawić w miejscach przeznaczonych dla rowerów lub po prostu obok sklepu, w którym chcesz zrobić zakupy. Jedyne co potrzebujesz to łańcuch i kłódkę, i gotowe! Co więcej, nie musisz wykupywać miejsca w garażu, czy szukać miejsca postojowego koło twojego domu. Wystarczy, że masz balkon lub piwnicę, czy inne pomieszczenie, gdzie możesz przechowywać swój rower i problem z głowy!

Przekonaliśmy cię do przesiadki z samochodu na rower? Na pewno tak! Jeśli krucho u ciebie z pieniędzmi, a chciałbyś kupić nowy rower już teraz, zachęcamy cię do skorzystania z naszych pożyczek online! Zmień swój styl życia z Zaimo i zacznij regularnie jeździć na rowerze: nie tylko dla swojego zdrowia, ale i dla dobra środowiska.