Dzień bez długu

Ogłaszamy dzisiaj dzień bez długu! Chcemy Cię zmotywować do uregulowania niewielkich pożyczek, które zaciągnąłeś w firmach pożyczkowych, bądź u swoich przyjaciół czy rodziny. Podpowiemy dlaczego warto zrobić „rachunek sumienia” i jak tego dokonać! Zapraszamy do lektury.

Kiedy warto jest skorzystać z pożyczki?Kiedy warto jest skorzystać z pożyczki?

Idealnie byłoby iść przez życie nie zaciągając żadnych pożyczek i polegając jedynie na własnych zasobach. Ale wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Wiele osób w naszym kraju zarabia minimalną krajową, która do końca roku wynosi jeszcze 1750 zł brutto. Nie stać jest ich na odłożenie pieniędzy na czarną godzinę i wystarczy tylko, że szef spóźni zię z wypłatą wynagrodzenia, albo zepsuje się samochód i zaczyna się koszmar…

Co zrobić, jeśli nagle zabraknie Ci pieniędzy na pokrycie najpotrzebniejszych wydatków, takich jak opłacenie rachunków, czy zakup jedzenia, leków, biletów na komunikację miejską, czy opłacenie rachunków? Co zrobić, jeśli komputer albo drukarka niespodziewanie odmówią Ci posłuszeństwa, a są niezbędne, do kontynuowania pracy? Nie da się przewidzieć złamania ręki, bólu zęba, czy problemów z samochodem. Mówimy tutaj o awaryjnych sytuacjach, które mogą Ci przysporzyć wiele problemów i nieprzyjemności, jeśli nie załatwisz ich na czas. W takich momentach, idealnie sprawdzają się szybkie pożyczki, które możesz otrzymać w firmach pożyczkowych. Pamiętaj, że zawsze możesz również liczyć na pomoc Zaimo, który oferuje super szybkie chwilówki – idealne na tego typu problemy. Jeśli chodzi o nieduże kwoty, być może Twoja rodzina i przyjaciele również będą w stanie Cię podratować.

Pożyczka – zbawienie czy przekleństwo?

Pożyczka – zbawienie czy przekleństwo?Istnieje też druga strona medalu. Nie należy zapominać, że pożyczka to nie wygrana na loterii i kiedyś przyjdzie moment, w którym trzeba ją będzie oddać. Co więcej, pożyczki nigdy nie są za darmo. Jeśli pożyczamy od rodziny czy znajomych, być może wystarczą czekoladki albo butelka wina w ramach podziękowania za pożyczkę, ale w przypadku banków i firm pożyczkowych, mówimy o realnym procencie, który jest doliczany do kwoty pożyczki, w zamian za świadczoną usługę. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, ile wyniesie ten procent, ale zawsze oddamy, przynajmniej odrobinę, więcej niż kwota, którą pożyczymy. Pożyczki należy też zaciągać rozsądnie. Jeśli co miesiąc brakuje Ci pieniędzy, ledwo wiążesz koniec z końcem, nie jest dobrym pomysłem zaciąganie pożyczki na zakup nowych butów za 700 zł czy wakacje w Nowej Zelandii, gdyż prawdopodobnie będziesz mieć duży problem z oddaniem takiej pożyczki. Łatwo jest wpaść w błędne koło, kiedy to trzeba zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze… a bardzo trudno jest potem z niego wyjść. Dlatego bardzo ważne jest, aby umiejętnie zarządzając swoimi finansami i nie dopuścić do sytuacji, w której pożyczki obrócą się przeciwko Tobie – zamiast ułatwiać Ci życie, bardzo je skomplikują i narażą Cię na duży stres.

Dlaczego warto zrobić podsumowanie?Dlaczego warto zrobić podsumowanie?

Pamiętaj, że pożyczki nie są bezzwrotne. Być może w tym miesiącu udało Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy, co nie oznacza, że następny będzie równie pomyślny. Dlatego też na nic nie czekaj, wykorzystaj okazję, że akurat masz z czego oddać i już dzisiaj ureguluj wszystkie należności! O spłacie pożyczki należy zacząć myśleć od razu po jej zaciągnięciu i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, gdyż potem zwrot pożyczki może okazać się kłopotliwy. Jeśli myślisz, że możesz mieć problemy z oddaniem pożyczonej sumy, podziel kwotę pożyczki na raty, a następnie regularnie odkładaj te pieniądze do skarbonki (a jeszcze lepiej, od razu wykorzystaj je do spłaty części pożyczki, jeśli jest taka możliwość). Nie ma zlituj się, musisz odłożyć te pieniądze i nie możesz z ich korzystać! W ten sposób zaoszczędzisz sobie zmartwień w przyszłości i od razu poczujesz się lepiej. O wiele łatwiej żyje się mając poczucie bezpieczeństwa i komfortu, kiedy wszystkie sprawy są uregulowane.