Gotuj szybko, zdrowo, smacznie i tanio!

Przed współczesną kobietą stawiane są coraz większe oczekiwania. Wzorowa pracownica, kochająca żona, perfekcyjna pani domu, pomysłowa kucharka – to określenia, które chciałaby usłyszeć każda kobieta. Jak w dzisiejszym pędzącym świecie nie dać się zwariować i dobrze wywiązywać się z obowiązków zarówno służbowych jak i prywatnych? Jak znaleźć czas i siły na ugotowanie pysznego obiadu, jeśli wracasz do domu dopiero po 18:00 i dosłownie padasz z nóg? Oto drobne AGD, niezbędne w każdej kuchni, które niezwykle ułatwi i przyspieszy pracę każdej pani domu. Zapraszamy do lektury.

Kuchenne AGD warte skarby

Kuchenne AGD warte skarbyKuchnia to serce każdego domu. Aby sprawnie funkcjonowała, należy wyposażyć ją w kilka urządzeń, bez których gotowanie staje się czasochłonne i uciążliwe. Poznaj naszą listę 5 najbardziej przydatnych urządzeń w kuchni i dowiedz się, jak za stosunkowo niewielką cenę możesz sprawić, że gotowanie stanie się czystą przyjemnością!

Thermomix – cała kuchnia w jednym

Thermomix to wielofunkcyjny sprzęt kuchenny, który jest w stanie zastąpić wiele różnych urządzeń. Thermomix potrafi gotować na parze, dzięki czemu potrawy zachowują swoje wartości odżywcze, lub tradycyjnie, nawet na trzech poziomach jednocześnie, ważyć produkty, Thermomix – cala kuchnia w jednymdoważyć odpowiednią porcję, miksować, mieszać, siekać warzywa i owoce, ciąć, mleć ziarno na mąkę, ścierać na proszek, wyrobić ciasto, zamienić śmietanę w masło, przygotować jogurt z naturalnych składników, zrobić lody lub shaki, przygotować cappuccino, kawę mrożoną i inne napoje kawowe, a także podgrzać potrawę w temperaturze bezpiecznej dla dorosłego lub dla dziecka, czy kontrolować i odmierzać czas przygotowania potrawy tak, aby nie kipiała i nie przypalała się. System wielopoziomowego gotowania pozwala w ciągu zaledwie 30 minut przygotować posiłek złożony np. z ryby, jarzyn i dodatków. Co więcej, urządzenie to jest oszczędne pod względem zużycia energii, a jego czyszczenie nie wymaga dużego wysiłku.

Multicooker

Ten wielofunkcyjny robot kuchenny jest prawdziwą gratką dla osób, które nie mają czasu na długie gotowanie posiłków. Wyobraź sobie, że za pomocą tego urządzenia będziesz w stanie przygotować idealne risotto, ugotować pyszną zupę pomidorową, upiec domowy chleb czy usmażyć frytki. I wszystko to w mgnieniu oka! Kombiwary (inna nazwa tego urządzenia) pozwalają na pieczenie, duszenie, smażenie oraz gotowanie na parze. Bardzo przydatna jest zwłaszcza funkcja gotowania na parze, dzięki której możemy przygotować zdrowe i niskokaloryczne Multicookerpotrawy. Żywność przygotowywana w całkowicie zamkniętym środowisku gotuje się szybko, zużywając przy tym minimalną ilość wody, dzięki czemu nie rozpuszczają się w niej witaminy i minerały. To wszystko sprawia, że gotując w multicookerze możesz szybko przygotować posiłki, ale także serwujesz swojej rodzinie zdrowe i wartościowe jedzenie. Kombiwary wyposażone są również w funkcję utrzymywania ciepła, pozwalającą na spożywanie pełnowartościowego posiłku o różnych porach dnia. Potrawy znajdujące się w tym urządzeniu zachowują swój smak, aromat oraz wszystkie wartości odżywcze nawet do 24 godzin. Kolejną zaletą tego urządzenia jest fakt, że nie wydziela zapachów podczas gotowania, dzięki czemu kuchnia pozostanie bez skazy. Co więcej, zajmuje ono bardzo mało miejsca, a pozwala na przygotowanie posiłku nawet dla 6-8 osób – jest to idealne rozwiązanie dla posiadaczy niedużych mieszkań czy studentów mieszkających w akademikach!

Mała rzecz, a cieszy

Kolejnym przydatnym urządzeniem w każdej kuchni jest blender. Blender to wspaniałe narzędzie do miksowania i mieszania. Do wyboru są modele ręczne albo kielichowe, czyli Mała rzecz, a cieszystojące. Blendery ręczne doskonale sprawdzają się podczas przygotowywania zup o konsystencji kremu i rozdrabniania produktów bezpośrednio w garnku. Są lekkie, poręczne i zajmują mało miejsca. Zazwyczaj w komplecie dołączone są wymienne końcówki oraz pojemniki do miksowania. Blendery kielichowe są przydatne podczas rozdrabniania i miksowania większych ilości składników. Wystarczy wrzucić wszystkie składniki do kielicha montowanego na podstawie. Modele stojące zazwyczaj wyposażone są w jeden zestaw noży. W bardziej zaawansowanych urządzeniach czasami dołączany jest dodatkowy komplet, np. do kruszenia lodu. Oto 10 przysmaków, które możesz szybko zrobić za pomocą blendera!

Wyręczymy Cię w krojeniu

Krojenie produktów spożywczych to niepozorna czynność, która zabiera sporo czasu. Nie musisz jednak tego robić sama – wyręczy Cię krajalnica! Dzięki krajalnicy szybko i bez wysiłku pokroisz na równe i cienkie plasterki chleb, wędlinę, żółty ser i wiele innych produktów. Krajalnice zazwyczaj wyposażone są  w obrotowy nóż oraz prowadnicę, na której Wyręczymy Cię w krojeniuumieszcza się produkty. W większości modeli krojenie odbywa się po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku. Ze względów bezpieczeństwa to rozwiązanie jest zalecane szczególnie dla osób niedoświadczonych. Większość krajalnic ma także regulowany zakres krojenia, ustawiany pokrętłem, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko możesz uzyskać bardzo cienkie plasterki ok. 1 mm. Kolejnym wygodnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji prędkości, dzięki czemu trudniejsze do pokrojenia miękkie produkty możesz kroić na mniejszych obrotach, aby plastry były równe i odpowiedniej grubości. Jeżeli chcesz, aby krajalnica zajmowała mało miejsca, wybierz model z możliwością złożenia. Innymi wielce przydatnymi urządzeniami podobnymi do krajalnic są szatkownice i rozdrabniacze do warzyw i owoców.

Zmywarka do naczyń

Zmywarka do naczyń co prawda nie służy do przygotowywania potraw, ale pozwala szybko posprzątać po posiłku. Jeśli masz liczną rodzinę, ręczne zmywanie naczyń może być uciążliwe, czasochłonne i niszczyć dłonie. Zamiast tego, warto jest zainwestować w zmywarkę do naczyń. Jest to co prawda niemały wydatek, ale szybko się zwraca, gdyż zmywarka zużywa średnio dwa Zmywarka do naczyńrazy mniej wody niż zmywanie ręczne. Średnie zużycie wody na jedno mycie to 15 l, a energii 1 kWh, co daje nam mniej więcej 1 zł za jedno zmywanie. Dla porównania, ręczne zmywanie pod bieżącą wodą to 30 l wody, nie wspominając już o dużej stracie życiowej energii… Przy wyborze zmywarki do naczyń, jak i innego sprzętu AGD, warto jest zwrócić uwagę na klasę energetyczną oraz dostępne programy i udogodnienia. Do zakupu zmywarki do naczyń warto jest podejść spokojnie i porównać ceny, gdyż może wystąpić duża rozbieżność w zależności od sklepu tradycyjnego i online. Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie, zmywarkę do naczyń możesz najpierw obejrzeć na żywo w tradycyjnym sklepie, a następnie zamówić ją w zaufanym sklepie online.

Przed zakupem kuchennego sprzętu AGD dobrze jest porównać nie tylko ceny, ale także moc tych urządzeń i dopiero wtedy podjąć decyzję o ich zakupie. Odpowiednia klasa energooszczędności sprzętu AGD pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Informacja o poborze mocy powinna znajdować się na tabliczce znamionowej. Jeśli planujesz zakup Thermomixa, multicookera, blendera, krajalnicy, zmywarki do naczyń, bądź innego urządzenia, które ma Ci znacznie ułatwić przygotowywanie potraw, możesz skorzystać z pożyczek Zaimo. Zaimo to lider na polskim rynku finansowym oferujący błyskawiczne pożyczki na raty. Pamiętaj, że Twój czas to pieniądz!