Idealny prezent na Dzień Kobiet!

Mamy dzień matki, dzień dziecka, dzień nauczyciela, 16 dni przeciw przemocy, dzień walki z AIDS, dzień zakochanych, dzień bez papierosa, dzień bez samochodu… A w tym miesiącu przypada inne, jakże piękne, ale również kontrowersyjne święto – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jest to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Czy już zastanawiałeś się, co podarujesz najważniejszym kobietom w Twoim życiu? Jakie prezenty sprawią, że zobaczysz radość na ich twarzach? Zapraszamy do lektury – pomożemy Ci wybrać wyjątkowy prezent.

Trochę historii…Trochę historii…

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet i data ta wcale nie jest przypadkowa. Tego dnia miały miejsce tragiczne wydarzenia, które pozostawiły ślad w świadomości kobiet całego świata.

8 marca 1908 roku w jednej z fabryk w Nowym Jorku robotnice tyrające od rana do nocy za marny grosz, postanowiły odmienić swój los, upomnieć się o poważne traktowanie i zastrajkowały. Chciały godnych warunków pracy i prawa wyborczego. Właściciel fabryki, chcąc uniknąć skandalu, po prostu je w niej zamknął. Następnie wybuchł pożar i w fabryce spaliło się wtedy 129 kobiet. 28 lutego 1909 roku w USA odbyły się pierwsze obchody dnia kobiet mające upamiętnić śmierć strajkujących kobiet, które zginęły rok wcześniej. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet, który miał na celu podkreślić, że kobiety też są ludźmi i należą im się takie same prawa jak mężczyznom. Kilka krajów europejskich (Szwajcaria, Austria, Niemcy, Dania) również świętowało dzień kobiet.

W Polsce dzień kobiet zauważono dopiero w czasach PRL-u. Ruch kobiecy nie był u nas tak silny, ani przed I, ani przed II wojną światową, jak w innych krajach. Przed wojną nie było Polski – więc nie tylko kobiety nie były obywatelkami Polski, ale mężczyźni też. Bardziej polityczna była wtedy niepodległość, niż troska o losy kobiet. Natomiast tuż po ustanowieniu II RP kobiety zmusiły Piłsudskiego, aby im prawa dał. Uległ w końcu pod naciskiem swojej żony i polskich feministek. W PRL dzień kobiet nie był lubiany, gdyż stał się kolejnym świętem „obowiązkowym”. Zapomniano o robotnicach z Nowego Jorku, zapominano o tym, po co go ustanowiono. Stał się jedynie goździkiem i paczką rajstop!

Data 8 marca jest ważna dla wielu kobiet, które utożsamiają się działaniem ich prababek na rzecz równości. Pamiętajmy, że wydarzenia, o których jest mowa wcześniej, działy się w czasach, kiedy kobieta nie była jeszcze uważana za obywatela, za kogoś równego mężczyźnie, za kogoś, kto potrafi realnie ocenić swoją sytuację, zadbać o siebie, wyuczyć się czegoś tak dobrze, jak mężczyzna.

Dzień Kobiet dziśDzień Kobiet dziś

Jak podaje portal wsukience.pl, dziś 90% młodych kobiet uważa, że dzień kobiet jest miłym świętem. Te starsze nie są tak przychylne – przede wszystkim dlatego, że pamiętają jeszcze dawne czasy. Co ciekawe – historia zatacza koło. To, czego nie było w Polsce dziesiątki lat temu, mamy znowu dzisiaj – tak, jak Amerykanki, Polki wychodzą na ulice zamanifestować swoją obecność i przypomnieć o postulacie równości. Od kilkunastu lat, w okolicach 8 marca, odbywa się manifestacja w Warszawie, a także w innych miastach Polski. Ktoś by mógł powiedzieć, że powinny wystarczyć te lata feminizmu i masowych wystąpień kobiet. Ale jak widać – czasem i sto lat to za mało. Dzień kobiet od początku swojej nowożytnej historii związany jest ulicznymi paradami czy też manifestacjami. Z jednej strony jest to radosne święto, a z drugiej często staje się okazją, aby podkreślać, czy nagłośniać pewne sprawy, jak np. to, że kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni.

Prezent idealny

Co wręczyć dziewczynie, żonie lub siostrze na Dzień Kobiet? Zapomnijcie o goździkach i rajstopach! Ten żart już dawno przestał być śmieszny. Czekoladki to też raczej ograny pomysł. Dużo lepiej postawić na niewielki, ale praktyczny prezent. Coś, co rzeczywiście przyda się w życiu zabieganej karierowiczki, zapracowanej mamy czy aktywnej babci. Oto 5 pomysłów na prezent na Dzień Kobiet.

Kosmetyki

KosmetykiKtóra kobieta nie lubi używać kosmetyków? Zaskocz swoją kobietę perfumą, balsamem do ciała, czy błyszczykiem. Jeśli nie znasz dokładnie upodobań swojej kobiety, to możesz wybrać „bezpieczniejsze” produkty, takie jak np. zestaw profesjonalnych pędzli do malowania. Zestaw dobrych pędzli to coś, co naprawdę przyda się każdej kobiecie. I to niezależnie od tego, czy maluje się na co dzień, czy tylko na wielkie okazje. Kolejnym bardzo uniwersalnym produktem jest gąbka do demakijażu twarzy wykonana z ekologicznych komponentów – będzie ona doskonałym prezentem dla fanki naturalnej pielęgnacji. Dzięki niej codzienny demakijaż stanie się jeszcze łatwiejszy, a co najważniejsze – dokładniejszy.

Ramka na wspólne zdjęcia

Jeżeli jeszcze nie wykorzystałeś tego pomysłu, to być może jest to najwyższa pora. Wystarczy wybrać ciekawą ramkę i wypełnić ją waszymi wspólnymi zdjęciami. Prezent ten będzie niepowtarzalny i z pewnością będzie miał dużą wartość sentymentalną.

Kubek

Możesz podarować kobiecie kubek na wyłączność. Ładny i pojemny kubek to doskonały prezent dla fanki herbaty, a zabiegana dziewczyna na pewno bardzo ucieszy się z termicznego kubka, dzięki któremu zabierze ze sobą do pracy czy na uczelnię swój ulubiony napar. Nie trzeba chyba mówić, że za każdym razem, kiedy będzie korzystać z tego kubka, pomyśli o Tobie 😉

Prezent idealnyBiżuteria

Jeżeli dobrze znasz gust obdarowywanej kobiety i jest to ktoś bardzo bliski dla Ciebie, możesz pokusić się o zakup biżuterii. Nie musi to być nic wielkiego – dyskretny naszyjnik, niewielki wisiorek czy zawieszka do ulubionej bransoletki na pewno wywołają uśmiech na jej twarzy. Biżuterię tę możesz zawiesić na eleganckim i praktycznym wieszaku na biżuterię. Taki przedmiot to jednocześnie ozdoba pokoju, jak i praktyczny organizer. Dzięki niemu wszystkie naszyjniki znajdą się we właściwym miejscu.

Parasol

Jest to bardzo praktyczny, a zarazem nietuzinkowy prezent. Zdecydowanie łatwiej jest kupić parasol niż bluzkę czy apaszkę, a nie jest tak oklepany jak rajstopy. Możesz przebierać do woli w modelkach, wzorach i kolorach parasoli i kupić podarunek, który na pewno się spodoba.

Skorzystaj z naszych propozycji i kup niezapomniany prezent na Dzień Kobiet za niewielkie pieniądze. W przypadku nagłego braku gotówki, skontaktuj się z Zaimo – jesteśmy od zadań specjalnych i udzielenie pożyczki zajmuje nam tyle czasu, ile innym firmom rozparzenie samego wniosku pożyczkowego. Nie trać czasu, pomyśl o prezencie na Dzień Kobiet już dziś i podaruj swoim kobietom coś wyjątkowego! Doceń swoje kobiety i spraw, aby w tym dniu poczuły się kochane.