Jak inwestować w swoją przyszłość?

Staropolskie przysłowie głosi „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. Nauka, zdobywanie umiejętności, kształtowanie nawyków najłatwiej przychodzi nam, kiedy jesteśmy jeszcze młodzi. Warto mądrze inwestować w siebie za młodu żeby w starszym wieku móc zbierać tego plony.

1. Języki obce

Nauka języków obcych jest najefektywniejsza jeśli zaczniemy uczyć się języka bardzo wcześnie. Niektórzy rodzice zatrudniają nianie dwujęzyczne albo zapisują dzieci w wieku 1 czy 2 lat na korepetycje. Takie postepowanie jest przesadne, gdyż dziecko, które nie potrafi jeszcze mówić w języku ojczystym, albo w ogóle nie potrafi jeszcze mówić, nie wyniesie nic z tego typu zajęć. Odpowiednim wiekiem do rozpoczęcia nauki języka obcego jest wiek przedszkolny. Jeśli dziecko zacznie się uczyć języka tak młodo, do końca szkoły średniej opanuje je na bardzo wysokim poziomie. W starszym wieku nauka języka przychodzi o wiele trudniej, ciężko jest również pozbyć się akcentu. Dzieci natomiast mają wszelkie predyspozycje, aby nauczyć się danego języka na poziomie native speaker’a. Poza tym, jeśli wcześnie nauczymy się jednego języka obcego, o wiele łatwiej będzie nam opanować kolejne. Będziemy mieć lepsza pamięć, a także wymowa nie będzie nam sprawiała dużego problemu.

Jeśli nie stać Cię na zapisanie dziecka na kurs językowy i zapłacenie za cały rok albo semestr z góry, zapoznaj się z naszymi pożyczkami online Zaimo. Zaimo to lider na rynku finansowym. Dzięki nam możesz skorzystać z niezwykle wygodnych pożyczek pozabankowych 100% online i cieszyć się z pieniędzy niedługo po wypełnieniu krótkiego wniosku online.

Naprawdę warto jest uczyć się języków obcych. „Każdy język obcy daje ci nowe życie; jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz” – głosi czeskie przysłowie. Języki obce otwierają przed Tobą w przyszłości olbrzymie możliwości, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Dzięki znajomości języków obcych rośnie Twoja wartość na rynku pracy, możesz swobodnie podróżować po całym świecie, a także poszerzać swoje horyzonty, uczyć się nowych kultur, mieć przyjaciół na całym świecie.

2. Kursy komputerowezdobywanie umiejetnosci na kursie komputerowym

Oprócz kursu językowego, warto jest również w młodym wieku zapisać się na kurs komputerowy. Na dzisiejszym rynku pracy, języki obce i informatyka to podstawa.

Kurs informatyczne przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć kwalifikacje niezbędne w pracy. Kompleksowo omawiane są najważniejsze zagadnienia z zakresu informatyki, począwszy od instalacji systemu, obsługi oprogramowania, poprzez projektowanie sieci lokalnej, języki programowania (C, Java, PHP, Object Pascal), systemy wspierania działalności przedsiębiorstw (CRM i CRS), bazy danych (podstawowy język baz danych SQL), na zabezpieczeniach komputerów przed wirusami skończywszy.

A może chcesz nauczyć się grafiki komputerowej i zdobyć umiejętności przydatne na wielu stanowiskach pracy? Zapisz się na kurs grafiki komputerowej, na którym krok po kroku omówiony zostanie proces tworzenia projektu graficznego od zdefiniowania obszaru pracy poprzez wykorzystanie różnego typu grafik, aż do przygotowania do druku lub publikacji w Internecie. Na takim kursie dowiesz się, jakie są różnice pomiędzy grafiką bitową a wektorową, a także nauczysz się o modelach kolorów i ich wykorzystaniu w tworzeniu projektów. Zdobędziesz wiele informacji na temat pracy z tekstem w programach graficznych oraz niuansów związanych z obróbką zdjęć.

A co powiesz na kurs projektowania stron www? Aby tworzyć strony internetowe, nie musisz być wykwalifikowanym informatykiem. Możesz zdobyć umiejętność konstruowania atrakcyjnych serwisów internetowych na odpowiednim kursie. W trakcie takiego kursu nauczysz się języków programowania oraz dowiesz się, w jaki sposób budować tanie, ale solidne i atrakcyjne serwisy internetowe. Poznasz możliwości płynące z integracji wielu usług sieciowych, jak WWW, poczta elektroniczna i FTP. Nauczysz się wzbogacać prezentacje o elementy multimedialne. Poznasz narzędzia zorientowane na tworzenie grafiki i animacji, zbudujesz blog internetowy oraz przygotujesz aplikację sklepu internetowego. Na kursach omawiane są także zagadnienia bezpieczeństwa danych oraz metody prowadzenia efektywnej kampanii marketingowej w sieci.

Jeśli w Twojej miejscowości nie ma takich kursów, nic straconego! Możesz zapisać się na kursy korespondencyjne ESKK i uczyć się własnym tempem, w zaciszu swojego domu. Dowiedz się więcej o najlepszych kursach korespondencyjnych na rynku!

Interesuje Cię kurs komputerowy, ale nie masz pieniędzy? Skontaktuj się z Zaimo, pomożemy Ci pozyskać pieniądze szybciej i łatwiej niż myślisz!

Warto jest nabyć takie umiejętności jak najwcześniej dlatego, że są one bardzo cenne i pomogą Ci zdobyć lepszą pracę albo rozkręcić własną firmę. Umiejętnie wykonana strona internetowa oraz znajomość najważniejszych narzędzi informatycznych to podstawa sukcesu Twojego biznesu!

3. Hobby nauka plywania

Rozwijaj swoje pasje od małego! Może interesuje Cię jazda konna albo gra na skrzypcach? Może uwielbiasz pływać albo fascynujesz się modą? Czy wiesz, że przedstawiciele nietypowych zawodów, takich jak piosenkarze, aktorzy, muzycy, artyści, malarze, sportowcy zaczynali nabywać swoje umiejętności w bardzo wczesnym wieku? Sporty uczą samodyscypliny, wytrwałości, pokory. Są to bardzo istotne umiejętności, które mogą ukształtować Twoje przyszłe życie.

Jeśli zauważać u swojego dziecka jakiś talent, nie zmarnuj go. Talent trzeba pielęgnować od wczesnych lat, gdyż tylko wtedy można odnieść największy sukces i odróżnić od tłumu. Czy wiesz, że Cristiano Ronaldo zaczął swoją karierę klubową mając 8 lat, a wcześniej grał na podwórku z innymi dziećmi. Natomiast, Agnieszka Radwańska pierwszy kontakt z tenisem miała miejsce w Niemczech; w wieku sześciu lat wygrała tam swój pierwszy dziecięcy turniej.

Czy wiesz, że jeśli nie nabędziesz pewnych umiejętności w młodym wieku, nie nauczysz się już ich w starszym? Tak dzieje się np. w przypadku baletu czy gimnastyki artystycznej. Takie zajęcia uwrażliwiają dziecko od najmłodszych lat na obcowanie ze sztuką i pięknem, uczą płynności i delikatności ruchów oraz wdzięku. Weź przyszłość w swoje ręce i podnoś swoje kwalifikacje póki nie jest za późno 🙂

 

Mądre inwestowanie w siebie to nie kupowanie dziesiątek ubrań, kolejnej torebki czy pary butów. Mądre inwestowanie to inwestowanie we własne umiejętności, podnoszenie własnych kwalifikacji. Tylko dzięki temu, czego się nauczysz, będziesz mieć szanse na znalezienie lepszej pracy i lepsze życie.