Jak nie zrujnować się idąc na Wesele?

Data ślubu, jest jednym z pierwszych i najważniejszych ustaleń na drodze przedślubnych przygotowań przyszłych nowożeńców. Każda z czterech pór roku jest piękna i ma właściwy tylko sobie urok. Wciąż najpopularniejszą porą, typowym sezonem ślubnym, jest jednak lato. W tym okresie statystycznie pobiera się zdecydowana większość par, w związku z czym latem możesz otrzymać też najwięcej zaproszeń ślubnych!

Tanio na WeseleWyjdziesz za mnie za mąż latem?

Lato to najgorętszy okres ślubów i innych uroczystości. Wiele osób czeka z zawarciem związku małżeńskiego na miesiące letnie ze względu na pogodę. Pogoda pozwala na wprowadzenie urozmaiceń, różnych atrakcji weselnych. Co więcej, właśnie latem można pokusić się o zorganizowanie ślubu i wesela w plenerze. Dla wielu osób, argumentem przemawiającym za ślubem i weselem latem są niesamowite sesje zdjęciowe w warunkach, o które trudno w innych porach roku. Tylko latem można pozwolić sobie na fotografie wykonane przy jeziorze, na tle kwiatów czy zbóż.

Wiele zaproszeń – wiele prezentów

Przyjęcia weselne należą do jednych z najprzyjemniejszych uroczystości. Gdy Twoja najlepsza przyjaciółka albo ukochana siostra cioteczna wychodzi za mąż i otrzymujesz zaproszenie na ślub i wesele, powinnaś się więc ucieszyć, prawda? Dlaczego nie zawsze się tak dzieje?

prezentyZorganizowanie wesela stanowi ogromny wydatek dla Pary Młodej, ale również wiąże się z dużymi kosztami dla gości. Przyjęło się bowiem, że duża część kosztów powinna zwrócić się w postaci prezentów ślubnych. Nie wypada podarować prezentu o niższej wartości niż wydatki poniesione w związku z naszym zaproszeniem.

Pieniądze czy „prawdziwy” prezent

Najczęściej goście decydują się na podarowanie Młodej Parze pieniędzy. Jest to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie – nie musimy poświęcić czasu na poszukiwanie prezentu, a także przejmować się, że nie trafimy z prezentem w gusta Młodych.

Ostatnimi czasy wiele osób powraca jednak do tradycyjnych prezentów. Niektórzy wychodzą z założenia, że pieniądze to tylko pieniądze, wyda się je i już ich nie ma. Chcą podarować coś, co będzie służyło przez długie lata i przypominało parze o tym dniu i osobach, które podarowały ten prezent. Inni z kolei wybierają prezenty, gdyż takie rozwiązanie może być tańsze. Może, ale nie musi. Kupienie prezentu daje większe pole do manewru, gdyż możemy wyszukać coś na wyprzedaży, po okazyjnej cenie, albo podarować nowy i wartościowy przedmiot, którzy sami otrzymaliśmy w prezencie i z którego nie korzystaliśmy. Pamiętaj, że dane wesele już się nie powtórzy i podaruj taki prezent, aby nie mieć do siebie pretenssukienka na weseleji i sprawić radość Młodej Parze. Nie zapomnij również o kwiatach, butelce dobrego wina albo maskotce, zgodnie z życzeniami Nowożeńców. Jeśli w danym miesiącu masz problemy finansowe, możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnych chwilówek Zaimo, które zwrócisz w dogodnym terminie.

Drogie wesele…

Kupienie prezentu to nie jedyny wydatek, który na Ciebie czeka idąc na wesele. Kobiety kupują nowe sukienki, buty, torebki, biżuterię, idą do fryzjera, makijażystki, manicurzystki, itd. To wszystko jednak sporo kosztuje… Może masz w domu sukienkę i buty, które możesz wykorzystać na tę okazję? Kto powiedział, że musisz kupować coś nowego, jeśli masz w szafie odpowiednie rzeczy? Jeśli chcesz zaoszczędzić na wydatkach, fryzurę i makijaż możesz również wykonać samodzielnie.

 

Otrzymałaś zaproszenie na wesele, ale nie masz pieniędzy? Nie rezygnuj z wesela, gdyż możesz tego żałować i zaufaj Zaimo. Jesteśmy solidną firmą, na której możesz polegać w trudnych sytuacjach.