Jak szybko i tanio zorganizować przeprowadzkę?

Niewinnie zapowiadająca się przeprowadzka często okazuje się prawdziwym koszmarem! Dopiero, kiedy musisz spakować wszystko, co znajduje się w domu, dowiadujesz się ile masz rzeczy… Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zorganizować przeprowadzkę, aby trwała jak najkrócej, obyła się bez zbędnych zniszczeń oraz nie kosztowała fortuny.

Dogodny termin

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę – przeprowadzkę musisz zaplanować z wyprzedzeniem, w terminie, który będzie pasował Tobie, a także firmie przeprowadzkowej, jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy specjalistów. Weź pod uwagę Twoje zobowiązania zawodowe, tak aby znaleźć czas na zapakowanie, a następnie rozpakowanie wszystkich przedmiotów. Przeprowadzka to bowiem nie tylko jeden dzień, w którym zostaje przewieziony Twój dobytek, ale też przygotowania z tym związane.przeprowadzka-firma przeprowadzkowa

Transport vs. usługa kompleksowa

Obecnie wiele firm transportowych oferuje kompleksowe usługi przeprowadzkowe. To oznacza, że firma zajmuje się całą przeprowadzką, od A do Z. Poza usługą przewozową, firmy oferują także demontaż, przygotowanie sprzętu do transportu (zabezpieczenie, pakowanie, itp.), montaż, a niekiedy także podłączenie urządzeń hydraulicznych i elektrycznych. Wybranie opcji „all included” jest droższe, ale na pewno o wiele szybsze i wygodniejsze. Możesz w ten sposób także uniknąć przykrych niespodzianek, gdyż w przypadku zamówienia jedynie transportu i wniesienia sprzętu, firma przeprowadzkowa nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki i uszkodzenia.

Opcja usługi kompleksowej jest niezwykle wygodna w przypadku osób, które nie mają własnego samochodu, gdyż koszty i formalności związane z wynajęciem auta będą podobne do kosztów zatrudnienia profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Chcesz postawić na wygodę i bezpieczeństwo, ale nie masz wystarczająco pieniędzy? Skorzystaj z najlepszych chwilówek na rynku, które oferuje Zaimo. W mgnieniu oka otrzymasz szybką i wygodną pożyczkę.

Zrób to sam

Wiele osób decyduje się również na zorganizowanie przeprowadzki na własną rękę. Jeśli masz przestronny samochód i możesz liczyć na pomoc innych osób, zorganizowanie przeprowadzki nie powinno sprawić Ci dużego problemu.przeprowadzka-oznaczenie kartonow

Istnieje także druga możliwość, która staje się coraz popularniejsza. A mianowicie, możesz zatrudnić specjalistów jedynie do przetransportowania, a następnie wniesienia Twojego mienia (opcja podstawowa).

Aby przeprowadzka dobrze się udała musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby wszystko odpowiednio zabezpieczyć w celu uniknięcia uszkodzeń. Będziesz potrzebować materiałów pakowych takich jak koce, folia bąbelkowa, liny, taśmy, pojemniki, kartony, itd. Ważne jest, aby meble przewozić rozmontowane i dobrze zabezpieczone. Po drugie, aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu, na każdym pudle możesz podpisać markerem, co znajduje się w środku, np. garnki. Upewnij się, że do ciężarówki zostaną najpierw załadowane przedmioty, które chcesz rozpakować jako ostatnie. W konsekwencji rozpakowanie się i urządzenie nowego mieszkania pójdzie sprawniej.

Wybór firmy przeprowadzkowej

Dokonując wyboru firmy transportowej, nie należy kierować się jedynie ceną. Cena za usługę jest oczywiście ważna, ale nie najważniejsza. Liczy się dobrze przeprowadzona i bezpieczna przeprowadzka i przewiezienie Twojego dobytku w stanie nienaruszonym. Wybieraj firmy solidne, z doświadczeniem, które cieszą się doskonałą opinią. Może ktoś ze znajomych albo rodziny już korzystał z usług firmy przeprowadzkowej i może Ci polecić kogoś rzetelnego? Poproś także, aby przedstawiciel firmy przewozowej, z której usług będziesz korzystać, pojechał z Tobą na wizję lokalną oraz sporządził szczegółowy kosztorys na piśmie. W ten sposób możesz zabezpieczyć się przez ewentualną zmianą ceny.

Unikaj nieznanych firm, tzw. krzaków, gdyż po załadowaniu Twojego mienia, ciężarówka może przepaść jak kamień w wodę. Takie sytuacje zdarzają się i policja nie ma łatwego zadania w namierzeniu przestępców.