Jak zorganizować atrakcyjne ferie zimowe twojemu dziecku?

Początek roku to dla naszych dzieci czas ferii zimowych. Oprócz odetchnięcia od szkoły i codziennego stresu, wielu z nich chce czegoś więcej. Jak reszta ich rówieśników, większość dzieci najchętniej spędziłyby ferie zimowe szusując po stokach narciarskich ze swoją rodziną czy kolegami. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zorganizować im upragnione wakacje zimowe. Niektórzy z nas nie mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu w pracy, u innych krucho z pieniędzmi i nie są w stanie zafundować swoim dzieciom drogiego obozu narciarskiego, czy też innego rodzaju kolonii. Czy to oznacza, że nasze dziecko jest skazane na nudę i monotonię podczas tak oczekiwanych wakacji, jakimi są ferie zimowe? Oczywiście, że nie! W Zaimo pokażemy ci jak zaplanować tanie ferie dla twojego dziecka.

Atrakcyjne ferie w mieście

W każdym mieście bez problemu znajdziesz wiele atrakcji dla twoich pociech w okresie ferii zimowych, ale pamiętaj, że to ty musisz wykazać się inicjatywą i poszukać interesujących rozrywek dla twojego dziecka. Wiele domów kultury, bibliotek, urzędów miasta i świetlic organizuje przeróżne warsztaty skierowane do najmłodszych, podczas których mogą rozwijać swoje zdolności artystyczne czy manualne. Dla dzieci i młodzieży wiele domów kultury przygotowało zajęcia edukacyjne, sportowe, teatralne i muzyczne. Zazwyczaj zajęcia zaczynają się rano, co jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy w tym czasie muszą być w pracy. Niektóre młodzieżowe domy kultury organizują wyjazdy i zawody związane ze sportami zimowymi. W ich ofercie możemy znaleźć między innymi zjazdy na nartach, sankach, czy też uwielbiane przez dzieci kuligi.

Ponadto, wiele miast organizuje miejskie lodowiska, co jest idealnym sposobem na aktywne i zdrowe spędzenie wolnego czasu z twoim dzieckiem. Zazwyczaj wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Jeśli nie posiadamy własnych łyżew, zawsze istnieje możliwość ich wypożyczenia na miejscu, co zazwyczaj kosztuje kilka złotych.Atrakcyjne ferie w mieście

Kolejną ciekawą atrakcją dla naszych dzieci są zimowe miasteczka. Największe z nim powstało na Stadionie Narodowym w Warszawie i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych. Zimowy Narodowy to trzy lodowiska, najwyższa na świecie górka lodowa, tor do curlingu, disco lodowisko, skatepark i wiele innych atrakcji. Dla najmłodszych są organizowane zajęcia nauki jazdy na łyżwach. Każdy znajdzie coś dla siebie! Ceny wstępu na poszczególne atrakcje wahają się pomiędzy 7 a 15zł.

Atrakcyjne ferie w mieścieJeśli natomiast podczas ferii zimowych twoją pociechą opiekuje się babcia, pomóż jej zorganizować gry i zabawy dla twojego dziecka. Jeżeli twój syn czy córka lubi zajęcia plastyczne, możesz zachęcić je do lepienia z plasteliny czy masy solnej. Powstałe w tej sposób figurki będzie mógł później podarować członkom rodziny. Jeśli natomiast twoja córka lubi robótki ręczne, możesz kupić jej specjalny poradnik, gdzie krok po kroku pokazany jest proces robienia na drutach, czy haftowania danego wzoru. W ten sposób twoje dzieci bawiąc się uczą się kreatywności i rozwijają swoje zdolności manualne, jak i artystyczne. Jeśli natomiast masz trochę wolnego czasu, spędź je w ciekawy sposób z twoim dzieckiem. Możecie zorganizować konkurs na rysowanie komiksów, czy też „swap party” z innymi dziećmi z osiedla. Niech każde z nich przyniesie zabawki, które im się znudziły, a ty namów je, żeby powymieniały się nimi między sobą. Rodzice mogą wykorzystać ten czas na plotki przy kawie ze swoimi znajomymi, kiedy dzieci będą się bawić w pokoju obok nich.

Jeśli natomiast już dawno temu obiecałeś swojemu dziecku obóz narciarski czy wspólny wyjazd rodzinny i chcesz dotrzymać obietnicy, a brakuje ci gotówki, skorzystaj z szybkich pożyczek w Zaimo i ciesz się feriami zimowymi z twoimi najbliższymi!