Komputer studenckich marzeń

Rozpocząłeś studia miesiąc temu i nie masz jeszcze komputera? Nie wiesz, który model wybrać i na co powinieneś zwrócić uwagę? Nie martw się, bo wielu studentów stoi przed takim samym wyborem, a my pomożemy Ci kupić komputer Twoich marzeń!

Czy komputer jest potrzebny?Czy komputer jest potrzebny?

Przeanalizujmy najpierw, czy komputer na czas studiów to konieczność, czy może jedynie kaprys. Za czasów Twoich rodziców ludzie studiowali i nikt nie słyszał o żadnych komputerach! Ludzie kończyli studia, a poziom ich wiedzy nie wskazywał na jakiekolwiek braki. Czasy się jednak zmieniły i prawda jest taka, że obecnie nie poradzisz sobie na studiach bez komputera. Wszystkie prace, które będziesz oddawać muszą być napisane na komputerze (wydrukowane bądź przesłane elektronicznie). Ponadto, wykładowcy często udostępniają materiały z zajęć na stronie internetowej albo proszą o samodzielne wyszukanie informacji w Internecie. Kontakt z wykładowcami również odbywa się przez e-mail. Pomimo, że na uniwersytetach udostępnia się studentom sale informatyczne, zajęcia często trwają do godzin wieczornych i nieposiadanie własnego komputera byłoby bardzo niewygodne i mogłoby to niekorzystnie odbić się na wynikach w nauce. Jeśli masz ograniczony budżet, nie martw się o pieniądze i skorzystaj z nowej linii kredytowej Zaimo. Skup się jedynie na wyborze komputera, a my zajmiemy się resztą!

Komputer stacjonarny czy laptop?Komputer stacjonarny czy laptop?

Pecety są dużo szybsze od notebooków, szczególnie w przypadku gier. Można oczywiście kupić notebook, który obsłuży najnowsze gry, ale wiąże się to ze znacznie większym wydatkiem. Pecety można modernizować i rozbudowywać wymieniając tylko niektóre podzespoły, a stare można zawsze sprzedać. W przypadku laptopów w grę wchodzi tylko wymiana na nowy model. Ponadto, praca na komputerze stacjonarnym jest także wygodniejsza. Ekran jest większy, czytelniejszy i można z ich pomocą tworzyć projekty i wykonywać zaawansowane zadania. Co więcej, uniesiony jest on na wysokości wzroku, dzięki czemu możemy zachować większą odległość od wyświetlacza i wymusza on prawidłową pozycję przed komputerem. Natomiast, w przypadku laptopa wyświetlacz znajduje się zbyt nisko i dłuższa praca może powodować ból nadgarstków i karku. Jeżeli potrzebujesz szybkiego i solidnego sprzętu, rozwiązanie wydaje się być tylko jedno – komputer stacjonarny. Ale czy pecet na studia naprawdę będzie najlepszym rozwiązaniem?

Prawdopodobnie tylko w przypadku studiów informatycznych i pokrewnych. Pomimo większej wytrzymałości i wielu innych zalet, komputery stacjonarne nie zawsze dobrze zdają egzamin. Czy wracasz na weekendy do domu? Czy chcesz ze sobą zabierać komputer na uczelnię albo do biblioteki? Czy lubisz pracować np. jadąc autobusem albo pociągiem? Na korzyść laptopów przemawiają niewielkie rozmiary i możliwość pracy w terenie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście mieć komputer stacjonarny w domu, a laptopa do pracy na uczelni, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.

Jaki laptop wybrać?

Jaki laptop wybrać?Obecnie na rynku jest tak wiele modeli, że nawet osoby zajmujące się tą tematyką na co dzień mogą mieć problemy z wyborem najlepszego sprzętu. Wydajność procesora, karta graficzna, wyświetlacz, długość działania baterii oraz cena to główne parametry, na które musimy zwrócić uwagę. Model, który my chcemy polecić bazując na własnym doświadczeniu to MacBook Air. Dostępne są modele z 11 i 13-calowym wyświetlaczem. Ten notebook jest niezwykle cienki i lekki (jego masa to zaledwie: 1,08 kg, a grubość: 1,72 cm, a przy tym niewiarygodnie mocarny. Procesory Intel Core i5 i i7 piątej generacji oraz procesor graficzny Intel HD Graphics 6000 sprostają każdemu zadaniu. Bez względu na to, czy edytujesz zdjęcia, czy przeglądasz Internet, wszystko w tym laptopie działa niewiarygodnie szybko. Potężna jest także bateria, która działa bez ładowania baterii do 9h w przypadku 11-calowego modelu i 12h w 13-calowym. Ten model jest po prostu idealny dla osób, które dużo podróżują lub chcą go mieć zawsze przy sobie.

 

Zakup komputera to duży i niejedyny wydatek podczas studiów. Dlatego też, warto jest zebrać jak najwięcej informacji, aby dokonać mądrego wyboru i później nie żałować. W obecnych czasach komputer na studiach to nie luksus, ale konieczność. Jeśli nie stać Cię na zakup komputera, nie wahaj poprosić się o pomoc Zaimo – lidera w udzielaniu szybkich i tanich pożyczek online.