Kredyty dla firm

Kredyty-dla-firmPolscy przedsiębiorcy nadal mogą narzekać na niewystarczające fundusze, celem rozwijania prywatnego bzinesu. Wszystko to sprawia, że nadal w porównaniu do krajó z Europy Zachodniej, w Polsce powstaje mniej firm. Chce temu zaradzić Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która uruchomi możliwość finansowania zwrotnego połączonego z usługami doradczymi.

Polskie przedsiębiorstwa

Dlaczego polscy przedsiębiorcy niechętnie korzystają z kredytów? Dotyczy to głównie małych i średnich przedsiębiorstw, a przyczyn należy się także upatrywać po stronie banków, które nie są skore do udzielania kredytów. Jednocześnie problem może wynikać z faktu, iż wiele firm to takz wane startupy, które nie posiadają żadnej historii kredytowej, przez co nie są wiarygodne dla banków. Ponadto wielu młodych przedsiębiorców nie posiada dostatecznej wiedzy na temat możliwości finansowania nowych porjektów, przez co znacznie tracą. Jak zatem nakłonić Polakó do inwestowania i tworzenia nowych miejsc pracy? Rozwiązanie na to znalazła właśnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która zamierza uruchomić możliwość zaciągnięcia zwrotnych pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jednocześnie służy pomocą w kwestiach doradczych oraz pozyskiwania funduszy na prowadzenie działalności. Taka aktywizacja przedsiębiorców, ma na celu rozruszanie polskiej przedsiębiorczości i dalszy rozwój gospodarczy kraju. Aby uzyskać finansowanie, PARP musi najpierw ocenić zdolność finansową przedsiębiorstwa oraz faktyczną zasadność starania się o fundusze i inwestowanie w firmę. Jak sie podkreśla, śląska agencja udzieli wsparcia aż 35 firmom. To, co może skłonić przedsiębiorców do uczestnictwa w projekcie to fakt, iż nie ponoszą żadnych kosztów.

Młodzi przedsiębiorcy

Wiele młodych osób myśli o założeniu własnego biznesu, jednak z obawy przed zbyt skomplikowanymi formalnościami i brakiem funduszy, odkładają marzenia na później. Nie warto jednak czekać. Kredyty i pożyczki są  tak naprawdę w zasięgu ręki. Warto zapoznać się z ofertą możliwości pozyskania dofinansowania na swój projekt z Unii Europejskiej, czy też liczyć na wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Innym rozwiązaniem jest wsparcei ze strony firmy pożyczkowej. W Internecie funkcjonuje gro serwisów udzielających online szybkie pożyczki. Wnioski są składane w 100% online, a wypełnienie aplikacji trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Nie jest wymagane dopełnienie dodatkowych formalnośći, czy okazania dokumentów. Szybka pożyczka w internecie pozwoli na zakup drobnego sprzętu, czy pokrycie niespodziewanych kosztów. To doskanełe rozwiązanie w szczególności dla młodych osób, które posiadają dostęp do Internetu i bardzo sprawnie poruszają się w sieci. W firmie Zaimo każdy ma szansę uzyskać pożyczkę do 10 000 zł, na maksymalna 24-miesięczną spłatę ratalną. Tak wysoka kwota kredytowania i udogodnienie, jakim jest możliwość ratalnego spłacania zadłużenia jest niezwykle pomocne i pozwala na pokrycie kosztów związanych z tworzeniem własnego biznesu.

Autor: Irena Kaczmarek