Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie!

Obecnie stopa bezrobocia w Polsce wynosi 10,3%. Jednak, jak się okazuje, nie tylko ci poszukujący pracy nie mogą spać spokojnie. Zarobki w Polsce nie należą do wysokich i często, pomimo aktywnego życia zawodowego, ciężko jest związać koniec z końcem. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, że nie zarabiasz wystarczająco na utrzymanie siebie oraz rodziny, podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz znaleźć lepiej płatną pracę.

Zarobki w Polsce

Zarobki w PolsceOd 1 stycznia 2016 r. wzrosło minimalne wynagrodzenie w Polsce – wysokość minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego na pełny etat nie może teraz być niższa niż 1 850 zł brutto miesięcznie. Nie da się, jednak zaprzeczyć, że kwota ta jest nadal bardzo niska w porównaniu do zarobków w innych państwach Unii Europejskiej. Według portalu Bankier.pl, 10% pracujących Polaków zarabia nie więcej niż pensję minimalną. Przeciętne wynagrodzenie w skali kraju to 3700 zł brutto miesięcznie, a średnie zarobki w Warszawie w 2014 r. wynosiły ponad 8 tys. zł brutto miesięcznie. Połowa warszawskich pracowników zarabiała 6 tys. zł brutto, 10% najgorzej opłacanych osób zarabiało w 2014 r. poniżej 2775 zł brutto miesięcznie, a 10% najlepiej zarabiających mogło pochwalić się zarobkami rzędu ponad 15500 zł brutto. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, to w woj. mazowieckim najniższą krajową zarabia tylko o dziesiąty zatrudniony na umowie o pracę. Ale już w sąsiednim województwie łódzkim aż 17% Zarobki w Polscepracowników, a w województwach lubuskim i świętokrzyskim 16%. Wnioski nasuwają się same: w Polsce zauważamy dużą rozbieżność w zarobkach, w dużej mierze zależną od lokalizacji miejsca pracy. Nie da się ukryć, że tam, gdzie zarobki są najwyższe, wysokie są też koszty utrzymania. Jednak, spójrz na to z drugiej strony – większe miasta dają nieporównywalnie większe możliwości rozwoju i awansu zawodowego niż mniejsze miejscowości. Jeśli mieszkasz w niedużym miasteczku, gdzie możliwości znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy są bardzo ograniczone, zastanów się nad przeprowadzką do większego miasta z lepszymi perspektywami. W Zaimo wspieramy ambitnych ludzi, którzy nie boją się walczyć o lepszą przyszłość!

Rozwój osobisty

Rozwój osobistyZapewne już nieraz słyszałeś, że „Najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie”. Jeśli masz trochę wolnego czasu, zapisz się na kurs komputerowy, a może zainteresuje Cię nauka języka niemieckiego, albo rozważysz pójście na studia podyplomowe? Kiedy rozwijasz swoje kompetencje, automatycznie zwiększasz szanse na awans zawodowy, znalezienie lepszej pracy i wyższe zarobki. I z tego powodu nie należy się bać, że pieniądze, które wydasz na kurs, studia, itd. pójdą w błoto. Jeśli nie masz pieniędzy na pokrycie wydatków związanych z rozwojem osobistym, na pomoc przyjdzie Ci Zaimo – leader pożyczek online w Polsce. Dzięki naszym pożyczkom Zaimo szytym na miarę Twoich potrzeb możesz szybko uregulować wszystkie opłaty i zacząć podnosić swoje kompetencje już dziś! Opłaca się podnosić swoje kwalifikacje, gdyż przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Pamiętaj, że nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził!

Za inwestycją w siebie bardzo często idzie strach oraz obawa, że „zmarnuję czas”, „stracę pieniądze”, „przecież ja nie mam pieniędzy na rozwój”, „mam ważniejsze wydatki”, „ja na to nie zasługuję”, „po co mam inwestować w siebie?”, „nie dam rady, to się na pewno  nie uda”. Odgoń te wszystkie negatywne myśli i uwierz w siebie, a będziesz zaskoczony, ile jeszcze uda Ci się osiągnąć!