Nie bój się zaciągnąć pożyczki!

Niespodziewane sytuacje takie jak nagły remont, zepsuta pralka czy naprawa samochodu spędzają Ci sen z powiek? Nie wiesz co zrobić, gdy w danym miesiącu skumulowało się wiele wydatków, a na wypłatę musisz poczekać do końca miesiąca?

Pożyczka lekarstwem na kłopotyPożyczka lekarstwem na kłopoty

Co zrobić w takich sytuacjach, kiedy potrzebne są pieniądze na jedzenie, leki, opłacenie czynszu, rachunków, naprawę komputera czy wizytę u lekarza albo dentysty? Jeśli nie masz oszczędności, ani możliwości pożyczenia od rodziny albo przyjaciół, dobrym wyjściem z tej trudnej sytuacji może okazać się zaciągniecie pożyczki online. Pożyczki online mają przewagę nad tradycyjnymi pożyczkami bankowymi, gdyż nie musisz stać w kolejkach, kompletować wielu dokumentów i tracić czasu w kryzysowych sytuacjach, w których pieniądze potrzebne są „na wczoraj”. Czy będziesz w stanie wypełniać nieskończoną ilość dokumentów, jeśli np. boli Cię ząb? Pożyczki pozabankowe Zaimo otrzymasz wypełniająć tylko jeden prosty wniosek pożyczkowy. Wypełnienie wniosku zajmie Ci tylko kilka minut, a cały proces otrzymania i zwrotu pożyczki odbywa się 100% online. Jedyne czego potrzeba, to dostęp do bankowości online, dowód osobisty i telefon komórkowy.

Błyskawiczne pożyczki również idealnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy pojawia się możliwość kupienia czegoś, co od dawna planowaliśmy kupić, ale po bardzo atrakcyjnej cenie. Dotyczy do wszelkiego rodzaju wyprzedaży, likwidacji asortymentu, promocji podczas których możemy nabyć np. buty albo kurtkę z bardzo dużej obniżki. Jeśli planujemy wyjechać na wakacje i pojawia się okazja bardzo korzystnego wyjazdu „last minute”, w takiej sytuacji również opłaca się zaciągnąć pożyczkę.

W sytuacjach wymagających szybkiego działania bardzo dobrze sprawdzają się także nowe kredyty online. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Zaimo przygotowało nową linię kredytową, która charakteryzuje się jeszcze dogodniejszymi warunkami spłaty pożyczki, a także większą kwotą pożyczki. Od teraz kwota pożyczki została zwiększona od 10 000 zł aż do 15 000 zł. Ponadto, spłatę pozabankowych kredytów online ze zwiększoną kwotą możemy podzielić teraz na więcej rat – z 24 dotychczas dostępnych rat, dla jeszcze większej wygody klientów, zmieniliśmy je na 36 wygodnych rat.

Kalkulacja jest prosta. W nieprzewidzianych kryzysowych sytuacjach opłaca się zaciągnąć pożyczkę, gdyż więcej stracisz, narazisz się na duże nieprzyjemności czy kłopoty, albo będziesz później słono żałować, jeśli nie pokryjesz swoich należności na czas.

Pożyczaj z głową!

Pożyczki należy jednak zaciągać rozsądnie. Pamiętaj, że pożyczka nie jest bezzwrotna, za jakiś czas trzeba będzie ją oddać, a na dodatek z procentem. Pomimo, że oprocentowanie oferowane obecnie przez niektóre firmy pożyczkowe jest bardzo korzystne, zawsze musimy oddać przynajmniej odrobinę więcej niż pożyczymy.

Jeśli co miesiąc brakuje Ci pieniędzy, ledwo wiążesz koniec z końcem, nie jest dobrym pomysłem zaciągać pożyczkę na zakup nowych butów za 800 zł czy luksusowych wczasów na wyspie Bora Bora, gdyż prawdopodobnie będziesz mieć duży problem z jej oddaniem. Bardzo łatwo jest wpaść w błędne koło i stać się niewypłacalnym, kiedy to trzeba zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze… a niezwykle trudno jest potem z niego wyjść. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi i nie dopuścić do sytuacji, w której pożyczki obrócą się przeciwko Tobie – zamiast ułatwiać Ci życie, bardzo je skomplikują i narażą Cię na duży stres.

Jak przygotować się na czarną godzinę?

Nieoczekiwane wydatki mogą zdarzyć się nagle, zaskoczyć Cię w najmniej spodziewanej chwili… Dlatego bardzo ważne jest, aby z głową dysponować swoimi finansami i odkładać na czarną godzinę. Jeśli zdarza się, że czasami brakuje Ci pieniędzy do końca miesiąca, a następnie zdołasz zarobić więcej, nie szastaj pieniędzmi, nie wydawaj ich na zbędne rzeczy, ale lepiej wrzuć je do skarbonki albo wpłać na konto. Niech czekają na czarną godzinę… Z kolei, jeśli zaciągnąłeś pożyczkę i musisz ją zwrócić, nie zwlekaj i zrób to przy najbliższej okazji, jak tylko otrzymasz wypłatę.