Niebanalne pomysły na weekend majowy!

Maj to przepiękny miesiąc miłości, śpiewu ptaków i radości 🙂 Na początku maja, stęsknieni za słońcem i rozkwitającą przyrodą, wyjeżdżamy na weekend majowy zwany majówką. W tym roku 1 maja wypada w niedzielę, a 3 maja we wtorek. Pierwszy i trzeci dzień weekendu majowego są w Polsce dniami ustawowo wolnymi od pracy, jednak w praktyce wolne są przynajmniej trzy, a czasem nawet więcej dni, gdyż wiele zakładów pracy, zwłaszcza państwowych urzędów oraz szkół, nadrabia ten okres, aby świętować długą majówkę. Tradycyjnie, jak co roku, miliony ludzi chcą spędzić te pierwsze dni weekendu majowego odprężająco i wyjątkowo. By rzeczywiście tak było, warto mieć jakiś dobry pomysł na tak długo wyczekiwany majowy urlop. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na weekend majowy, które pozwolą odpocząć i naładować akumulatory. Zapraszamy do lektury.

Trochę historii

Trochę historiiPraktyka długiego weekendu zaistniała w Polsce po 1989 r. O ile bowiem 1 maja, czyli Święto Pracy, był dniem ustawowo wolnym przez cały okres komunizmu, o tyle świętowanie 3 maja było zabronione od 1951 r. Do łask wróciło to dopiero w roku 1990. 3 maja to Narodowe Święto Konstytucji, upamiętniające jej uchwalenie w 1791 roku. Był to pierwszy w Europie, a drugi na świecie (po Stanach Zjednoczonych) akt tego typu. Z kolei, 2 maja, jako dzień sąsiadujący w kalendarzu z dwoma świętami państwowymi, został w 2004 r. ustanowiony Świętem Flagi.

Kontakt z naturą

Kontakt z naturąDługi weekend majowy jest traktowany przez Polaków jako świetna okazja do rodzinnego wypoczynku. Wiosenna aura sprzyja wyjazdom za miasto – przyjemnie jest spędzić ciepłe dni majówki odprężając się na świeżym powietrzu i podziwiając naturę. Co powiesz na spędzenie majówki z rodziną na Mazurach? Weekend majowy i wspaniałe mazurskie jeziora to połączenie idealne dla osób kochających wodę, żeglowanie, łowienie ryb i błogi wypoczynek. Mazury, czyli region geograficzno-kulturowy w północno-wschodniej Polsce, nie bez powodu nazywany jest Krainą Tysiąca Jezior. Znajdujące się tutaj jeziora Śniardwy i Seksty, oraz mnóstwo innych jezior, tworzą niezapomniane widoki. Jezioro Śniardwy pięknie wygląda o świcie z lekką mgłą unoszącą się nad wodą. Wtedy często nie widać brzegu i odnosi się wrażenie, że stoi się nad brzegiem morza. Jezioro Śniardwy jest również bardzo atrakcyjnym łowiskiem, ze względu na urozmaiconą rzeźbę dna i bogactwo ryb. Wybudowane liczne pomosty i wygodne zejścia do wody zachęcają do spędzania czasu nad wodą.

Bałtycki Park Dinozaurów

Bałtycki Park DinozaurówBałtycki Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, muzeum, park rozrywki oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji. Do Parku na weekend majowy warto udać się z najmłodszymi, bowiem w Bałtyckim Parku Dinozaurów znajduje się również Mini ZOO. Z kolei, dorosłych zaciekawi znajdujące się w pobliżu Muzeum Minerałów.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas propozycje na weekend majowy zainspirują Cię do wyboru odpowiedniego miejsca na spędzenie wymarzonej majówki. Dzięki szybkim i wygodnym pożyczkom Zaimo możesz zaplanować niezapomniany majowy weekend, podczas którego będziesz odpoczywać i cieszyć się wiosną na łonie przyrody wraz z Twoją rodziną.