Nieprzewidziane wydatki Polaków

Nieprzewidziane=wydatki-PolakówRozmawiając o wydatkach ponoszonych przez Polaków, zazwyczaj mówi się o tych codziennych, których nie można uniknąć, bądź zachciankach, na które sobie pozwalamy od czasu do czasu. Nie można jednak zapominać o tym, że bardzo często jesteśmy zmuszeni do pokrycia nieprzewidzianych wydatków. Czy w rzeczywistości są one nie do przewidzenia? Być może po prostu nie zastanawiamy się nad tym, co może się wydarzyć w danym miesiącu i zawsze przxyjmujemy optymistyczną opcję stanu finansowego?

Podatki

Zdarza się, że zapominamy o tym, iż wraz z wyższymi zarobkami, czy wejściem w inną klasę podatkową, ich wartość odpowiednio wzrasta. Dla wielu osób jest to duże zaskoczenie, ponieważ w momencie uzyskania informacji o zarobkach nastawiają się na określoną kwotę wypłaty brutto. Przed planowaniem jakichkolwiek zakupów, warto jest obliczyć, na jakie podatki jesteśmy narażeni oraz w jakiej wysokości. Podoba sytuacja dotyczy osób samozatrudnionych, które muszą sobie zdawać sprawę z tego, jakie wydatki będą musieli ponieśc z tytułu prowadzenia działalności gospdoarczej. Doskonałym rozwiązaniem jest kontakt z osobą, która posiada rozległą wiedzę podatkową lub księgową, która wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Naprawy i renowacje

Chyba każdemu z nas choć raz w życiu zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja, jak wypadek, czy zepsucie sprzętu. Wystarczy, że przez niedopatrzenie zalejemy mieszkanie, czy będziemy uczestniczyć nawet w niegroźnym wypadku samochodwym, wiążą się z tym określone wydatki na naprwę sprzętu, czy zakup nowego. Bardzo często ubezpieczenie nie pokrywa całości strat, dlatego warto odkładac pieniądze na tak zwaną „czarną godzinę“, które będą nieocenioną pomocą w takich właśnie sytuacjach. Innym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki, jaką oferuje na przykład marka Kredito24. Każdy ma szanse pożyczyć do 3000 zł na maksymalnie 30-dniowy okres spłaty zobowiązania. Wniosek składa się w całości na stronie internetowej firmy, a wypełnienie aplikacji trwa zaledwie kilka minut.

Koszty leczenia

Bez wątpienia jednym z najbardziej nieprzewidzianych i najczęściej nam się zdarazjącym nieprzewidzianym wydatkiem, są koszty leczenia. Dotyczy to zarówno wizyty u lekarza i wykonania potrzebnych badań. Koszta przede wszystkim dotykają nasze portfele, gdy musimy zakupić potrzebne lekarstwa. Jak powszechnie wiadomo, niewiele lekarstw jest refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego każdy musi liczyć się z tym, że w chorobie jego budżet domowy zostanie nadwyrężony. Przy poważnych problemach zakup leków może nas kosztować nawet 200- 300 zł. Tak zatrważające sumy dla wielu Polaków są nadal znacznym utrudnieniem, a problemy zdrowotne są juednym z powodów, dla którego Polacy sięgają po pożyczki w internecie.

Utrata pracy

Dla wielu osób ogromnym ciosem jest sytuacja, w której traca pracę. Wielu z nas przywiązuje się do swojego miejsca pracy i współpracowników, a zarobione pieniądze w mniejszym lub większym stopniu pozwalają zachować stabilność finansową. Ten problem dotyczy nie tylko osób zatrudnionych na niższych stanowiskach, lecz również osoby, które piastują wyższe funkcje w firmie. Warto być przygotowanym na taką ewentualność, dzięki oszczędnościom. Nie można także zapominać, że najważniejsza jest determinacja i pozytywne nastawienie, które z pewnością w krótkim czasie pozwoli nam znaleźć nowe- równie ciekawe zajęcie.

Autor: Irena Kaczmarek