Oryginalne prezenty na Dzień Ojca!

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce nieprzerwanie od 1965 r. i ma stałą datę – 23 czerwca. W innych krajach obchody tego święta wypadają w różnych terminach, m.in. 19 marca w dniu św. Józefa (we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii), czy w trzecią niedzielę czerwca (w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii). Mimo stosunkowo długiej historii, Dzień Ojca nie cieszy się niestety tak wielką popularnością jak Dzień Matki. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo dobrą okazją do wyrażenia szacunku dla swojego Taty i podziękowania mu za wysiłek włożony w wychowywanie potomstwa i utrzymanie rodziny.

Jak zDzień Ojcaapoczątkowano Dzień Ojca?

Obchody Dnia Ojca zostały zapoczątkowane na początku XX wieku w USA. Ściślej, pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 r. w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą niejakiej Sonory Smart Dodd – córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia pamięci, trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności, jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa.

Jak uczcić Dzień Ojca?

Podobnie jak w przypadku Dnia Matki, nie ma żadnych odgórnie ustalonych sposobów obchodzenia tych uroczystości. To same pociechy decydują, w jaki sposób zorganizują ten dzień i w jaki sposób podziękują swojemu Ojcu. Warto zastanowić się nad nietuzinkowymi prezentami, które sprawią radość i na długo pozostaną w pamięci! Oto nasze propozycje:

Niezapomnianwczasy-relaksa przygoda

Prezent dla Taty nie musi kurzyć się na półce, skoro może być niezapomnianą przygodą! Nie chcesz kupować oklepanych prezentów, takich jak krawat czy czekoladki? Szukasz czegoś innego, co wprawi go w osłupienie i euforię? Co powiesz na jazdę Ferrari, Harleyem, kurs kiperski bądź rejs statkiem albo lot widokowy szybowcem? Taki prezent przyniesie frajdę dla nie jednego ojca i fana motoryzacji!

Relaks

Jeżeli myślisz, że to właśnie relaks jest tym, czego potrzebuje twój Tata, nie wahaj się i wykup mu krótkie wczasy w górach albo nad morzem. Może połączysz prezent na Dzień Matki i Dzień Ojca i wykupisz wycieczkę niespodziankę dla obu rodziców? Dzięki takiej wycieczce Twoi rodzice będą mogli zrelaksować się, odpocząć i zregenerować siły. Fantastyczne wycieczki last-minute można czasami kupić za bezcen!

Miły wieczórrodzinna kolacja

A może zaprosisz swojego Ojca na wspólną kolację do restauracji? Dobre jedzenie, wino, rodzinna atmosfera to doskonały moment, aby spędzić razem czas, powspominać, pośmiać się i zapomnieć o codziennych troskach. Możecie również pójść do kina albo na kręgle.

W życiu liczą się przede wszystkim wspólne chwile. Jeśli na co dzień wszyscy jesteście bardzo zabiegami, takie święta jak Dzień Matki czy Dzień Ojca to doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas i zrobić coś nietuzinkowego. Prezenty, które opisaliśmy powyżej na pewno sprawią Wam wszystkim o wiele większą frajdę niż kupowanie kolejnej zbędnej rzeczy. Poza tym, takie prezenty, mimo pozorów, nie muszą wcale dużo kosztować! Bogatą ofertę nietuzinkowych prezentów znajdziesz na takich stronach jak wyjatkowyprezent.pl albo groupon.pl. Korzystaj z aktualnych ofert i promocji i kup niezapomniany prezent za grosze. W przypadku nagłego braku gotówki, skontaktuj się z Zaimo – jesteśmy od zadań specjalnych i udzielenie pożyczki zajmuje nam tyle czasu, ile innym firmom rozparzenie samego wniosku pożyczkowego. Nie trać czasu, łap okazję i podaruj swojemu Ojcu coś wyjątkowego!