Pięć błędów, które niszczą Twoją produktywność

Czy zdarzyło Ci się, że masz dużo pracy, czas goni, a Ty nijak nie możesz zakończyć swojej pracy? Nie możesz się skoncentrować, nie jesteś w stanie oderwać myśli od innych spraw, nie wiesz co się z Tobą dzieje?

Dzisiaj liczy się rezultat jaki osiągasz, a nie czas jaki zajmuje Ci praca. Dlatego też warto poznać najczęstsze błędy, które niszczą produktywność i obniżają wydajność w pracy.

Błędy, które obniżają produktywność Błędy, które obniżają produktywność

Rozpoczynanie dnia bez planu i skupianie się na nieistotnych sprawach

Wstajesz rano i nie wiesz, co masz robić. Parzysz sobie kawę, zaczynasz czytać wiadomości, przeglądać facebook’a, odpisywać na e-maile, wykonujesz kilka telefonów, itd. Potem postanawiasz coś przekąsić i zastanawiasz się, czy do posiłku lepsza byłaby zielona czy miętowa herbata. W ten sposób mija Ci pół dnia. Zauważasz, że na zegarze jest już godzina 13:00, zostało więc tylko kilka godzin do zakończenia dnia pracy. Co można zrobić w te kilka godzin? Jeśli dobrze się postarasz to może uda Ci się dopiąć kilka najłatwiejszych i najkrótszych spraw. A co z całą resztą?

Na pewno już zauważasz, że ten mechanizm jest zły. Zaczynasz dzień bez konkretnego planu, tracisz wiele godzin na drobnostki i zaniedbujesz najważniejsze sprawy.

Aby temu zapobiec i zwiększyć swoją produktywność, przed pójściem spać zrób plan na następny dzień. Najlepiej wypisz sobie na kartce sprawy, które musisz koniecznie załatwić. Postaraj się jednak, aby Twój plan był realistyczny, gdyż jeśli zaplanujesz za dużo, odniesiesz wrażenie, że nic nie udało Ci się zrobić i zniechęcisz się do dalszego działania. Lista priorytetów pozwoli Ci skupić się na najważniejszych zadaniach i zmniejszy prawdopodobieństwo, że na koniec dnia okaże się, że wykonywałeś zadania nieważne lub ważne, ale znajdujące się na liście innej osoby.

 

BałaganBłędy, które obniżają produktywność

Nigdy nie masz czasu na sprzątanie? Zauważ jednak, że jeśli wokół Ciebie panuje bałagan, trudno jest Ci się skupić i obniża to Twoją koncentrację. Nieporządek na biurku i w miejscu pracy może powodować brak uporządkowania w myślach. Natomiast poszukiwanie odpowiednich materiałów czy dokumentów zajmuje Twój cenny czas i przekierowuje Twoją uwagę z wykonywanego działania na szukanie.

 

Zmęczenie

Brak snu i zmęczenie jest udowodnionym powodem spadku produktywności i braku rezultatów. Wpadasz w błędne koło, gdyż trudniej jest Ci się skupić, częściej popełniasz błędy, praca zajmuje Ci więcej czasu, przez co pracujesz dłużej. Z kolei, pracując dłużej, nie masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek.

Weź sobie urlop i odpocznij. Robiąc sobie przerwę od pracy i regenerując baterie wyświadczasz sobie dużą przysługę, gdyż zdrowie jest najważniejsze. Zobaczysz, że po powrocie z wakacji z dużą energią przystąpisz do działania i szybko nadrobisz wszystkie zaległości!

Czujesz się przemęczony, chcesz pojechać na wakacje, a wypłatę otrzymasz dopiero za kilka tygodni? Nic nie szkodzi! Zawsze możesz liczyć na pomoc Zaimo. Oferujemy najlepsze i najszybsze chwilówki online i wciąż ulepszamy naszą ofertę, aby sprostać wymaganiom klientów.

 

Brak przerw w pracyBłędy, które obniżają produktywność

Brak przerw w pracy nie prowadzi do lepszych rezultatów. Nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez 8h bez przerwy. Dlatego, jeśli nawet Twój wewnętrzny głos krzyczy, że przerwy są stratą czasu – rób sobie przerwy! Idealnym urządzeniem do wyznaczania sobie przerw jest tzw. pomidoro. Pomidoro to nic innego jak czasomierz, za pomocą którego ustalisz czas aktywności i czas przerwy. Podczas czasu przeznaczonego na działanie, nic i nikt nie może Ci przeszkadzać, ani rozpraszać. W 100% koncentrujesz się na zadaniu. Dostępna jest również wersja online pomidoro, którą można zainstalować w wyszukiwarce Chrome. W czasie aktywności, kiedy pomidor świeci się na czerwono, aplikacja uniemożliwia otwieranie takich stron jak Facebook czy innych, które wpiszesz w ustawianiach.

 

Pamiętaj, że czas to pieniądz i mądrze zarządzaj swoim czasem! Jeśli zupełnie nie radzisz sobie z obowiązkami i czujesz się skrajnie wyczerpany, może powinieneś zasięgnąć pomocy specjalisty?