Rady dla tych, którzy chcą zorganizować tani wyjazd na narty

Większość z nas od dawna już marzy o wyjeździe na narty. Jednak po świątecznym szaleństwie może być u nas krucho z pieniędzmi i wobec tego należy zorganizować wakacje zimowe tak, żeby nie wydać za dużo. Ale jak to zrobić? Czy na pewno nas na to stać? Oczywiście, że tak. W Zaimo pokażemy ci na jakich rzeczach możesz zaoszczędzić podczas wakacji i jak zaplanować twój wymarzony wyjazd na narty bez wydania wszystkich twoich oszczędności.

Wydawać się może, że najlepiej i najtaniej jechać na narty do Polski. Nic bardziej mylnego. Jak wiemy, trasy narciarskie pozostawiają wiele do życzenia, w kolejkach do wyciągów spędzamy średnio połowę naszego wyjazdu, a do tego pogoda spłatała nam figla i nie spadł ani milimetr śniegu. Lepszą i bardziej pewną opcją na nasz wyjazd na narty jest chociażby Słowacja lub Czechy, ale też Włochy, Austria i Francja, które co roku cieszą się dużą popularnością wśród Polaków.

W Zaimo podpowiemy ci jak zaplanować wakacje zimowe zagranicą po przystępnej cenie i na co zwrócić uwagę będąc już miejscu.

Wybór hotelu

Wybór hotelu

Przed podjęciem decyzji o naszym zakwaterowaniu, musimy pamiętać o paru kluczowych rzeczach. Po pierwsze, nasz hotel powinien być usytuowany jak najbliżej stoku. Nie chodzi tu tylko o naszą wygodę, ale i o czas i pieniądze, które zaoszczędzimy na dojazdach autobusem do stoku. Po drugie, jeśli podróżujemy autem musimy się upewnić, że nasz hotel posiada własny parking i czy jest on bezpłatny. Po trzecie, należy sprawdzić, czy dany hotel oferuje skipassy w ramach opłaty za pobyt.

Termin wyjazdu

Jeśli mądrze wybierzemy termin naszych wakacji, możemy dużo zaoszczędzić. Wiele hoteli oferuje promocję „skipass gratis” (freeski) na początku i na końcu sezonu narciarskiego. Zazwyczaj darmowe skipassy są w cenie zakwaterowania w pierwszych tygodniach grudnia oraz na przełomie marca i kwietnia. Informacji na ten temat możemy szukać na stronie hotelu lub na oficjalnych stronach regionów narciarskich.

Sprzęt narciarski

Ci, którzy jadą własnym samochodem i na dodatek mają swój sprzęt narciarski i ubiór są w najlepszej sytuacji. Niestety, w przypadku podróży samolotem, musisz zastanowić się co ci się bardziej opłaca: wypożyczyć sprzęt na miejscu (koszt to około 110 euro za 6 dni) czy zapłacić za dodatkowy bagaż (koszt zależy od linii lotniczych, wynosi około 40 euro za przewóz nart). Oczywiście, jeśli nie posiadamy własnego sprzętu, zawsze możemy go pożyczyć od znajomych lub wypożyczyć w Polsce (za około 200 złotych za 9 dni).

Restauracje na stokachRestauracje na stokach

Jeżeli naprawdę chcesz zaoszczędzić podczas twojego wyjazdu na narty, powinieneś zapomnieć o gorącej czekoladzie, którą dotychczas miałeś w zwyczaju kupować w restauracji na szczycie stoku narciarskiego. W zamian przygotuj sobie kawę czy herbatę do termosu, zrób sobie parę kanapek i w drogę! Brzmi banalnie, ale w ten sposób możesz zaoszczędzić nawet 20-30 euro dziennie i dodatkowo będziesz mógł dłużej cieszyć się jazdą na nartach, gdyż mając swoje jedzenie unikniesz gigantycznych kolejek w tamtejszych restauracjach. Oczywiście, jeśli raz lub dwa razy ulegniesz pokusie i kupisz sobie coś do picia na stoku, nic się nie stanie, ale staraj się ograniczyć wszystkie niepotrzebne wydatki.

Mamy nadzieję, że te rady pomogą ci podczas organizacji twoich wakacji zimowych. Pamiętaj, że jeśli pomimo naszych sposobów na oszczędzanie, masz wrażenie, że brakuje ci gotówki, a wyjazd na narty to twoje marzenie, skorzystaj z naszych pożyczek pozabankowych i ciesz się wakacjami z twoimi najbliższymi!