Sprawdzone pożyczki w Zaimo

Sprawdzona-pożyczka-w-ZaimoPożyczki nadal bardzo często kojarzone są instytucjami bankowymi, w sytuacji, gdy oferują one zupełnie inne produkty finansowe. Jednocześnie scoring kredytowy i warunki, jakie należy spełnić, żeby móc otrzymać krótkoterminową pożyczkę, są odmienne od tych, które wymagają banki. Brak regulacji rynku pożyczek pozabankowych sprawił, że wielu oszustów zaczęło tworzyć firmy, które naciągały konsumentów. Przed podjęciem decyzji o zaaplikowaniu o kredyt w określonej instytucji pozabankowej, warto wiedzieć o kilku ważnych kwestiach.

Pożyczka przez Internet?

Pożyczki udzielane w Internecie stają się coraz bardziej popularne na przestrzeni ostatnich lat. Rozwój technologii i większa dostępność Internetu w polskich domach sprawiła, że Polacy coraz chętniej decydują się na tę formę wsparcia finansowego. Mimo to, nadal wiele osób obawia się, że nie jest najbezpieczniejsza forma pożyczania pieniędzy. Warto w tym miejscu podkreślić, że bezpieczeństwo transakcji w dużej mierze zależy od nas samych. Aby uniknąć współpracy z oszustami, warto stosować kilak ważnych zasad, które pozwolą na uzyskanie wsparcia finansowego i nie wpędza nas w dodatkowe problemy finansowe.

Bezpieczeństwo w sieci

Pierwszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo w sieci. Nie warto korzystać ze stron pośredników, o których niewiele możemy się dowiedziećz internetu. Należy zaciągać pożyczki wyłącznie w sprawdzonych firmach. Nawet jeśli ponoszone opłaty w mniej wiarygodnej firmie wydaja nam się korzystniejsze, nie warto ryzykować. Nieco wyższe opłaty za pożyczenie gotówki oznaczaja także dużo lepszy serwis, jak również lepsze warunki pożyczania. Należy unikać instytucji, które wymagają od nas depozytów. Zdarzały się bowiem sytuacje, w których spłatę kredytu poręczano własnym mieszkaniem, po czym nieuczciwy pożyczkodawca przejmował nieruchomość, a dana osoboa pozostawała bez środków do życia oraz dachu nad głową.

Wiarygodna firma

Wiarygodność danej firmy pożyczkwoej można sprawdzić na kilka sprawdzonych sposobów. Pierwszym z nich jest weryfikacja strony internetowej pożyczkodawcy. Jeżeli są na niej zawarte wszelkie informacje dotyczące zasad zaciągania pożyczki, jej spłaty oraz możliwości dokonania prolongaty, można ufać, że firma jest wiarygodnas i uczciwa. Kolejna możliwością jest weryfikacja firmy na podstawie reklam telewizyjnych i informacji w nich zawartych. W każdej tego typu reklamie musi znaleźć się informacja o RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania- inymi słowy, opłaty doliczane do pożyczki z tytułu zaciągnięcia zobowiązania. Warto skontaktować się ze Związkiem Firm Pożyczkowych, który prowadzi także telefon zaufania. Dzięki temu mamy szansę na uzyskanie wiarygodnych informacji na temat określonego pożyczkodawcy. Jednocześnie w przypadku kwestii spornych lub wątpliwości, skorzystamy z porad fachowców a nawet porad prawnych.

Czytelna umowa

Jednym znajważniejszych elementów w celu zweryfikowania wiarygodności i uczciwości firmy pożyczkowej jest umowa ramowa pożyczki, którą klient jest zobowiązany podpisać. W tym miejscu należy podkreślić, że w przypadku niezrozumiałych zapisów umowy, należy wszelkei wątpliwości rozwiać przy pomocy i wpsarciu prawnika, lub osoby, która posiada dużo większą wiedzę finansową. Jest to także w naszym interesie, żeby zapoznawać się z przepisami i prawami rządzącymi rynkiem finansowym w Polsce. Dzięki większej wiedzy, możemy być niemal pewni, że nieuczciwy pożyczkodawca nas nie zaskoczy.

Autor: Irena Kaczmarek