Sylwester na kilka sposobów

Sylwester-na-kilka-sposobówZ pewnością dla wielu osób Sylwester to najbardziej wyczekiwany dzień w trakcie całego roku.Każdy z nas ma inny sposób na spędzenie tego dnia i wkroczenie w Nowy Rok z nową energią i nadzieją na kolejne udane miesiące. Poniżej prezentujemy najciekawsze formy spędzędnia imprezy sylwestrowej.

Wyjazd sylwestrowy

Ze względu na dużą ilość wolnych dni, wiele osób decyduje się wykorzystać ten czas na organizację ciekawego wyjazdu . Znaczna część z nas nadal najchętniej wybiera się w polskie góry, np. Tatry lub Karkonosze. Jednakże ze względu na popularyzację tanich lotów i ich obecność w wielu większych miastach, jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, czy Gdańsk,  coraz więcej osób decyduje się na dalsze lub krótsze wyjazdy zagraniczne. Często obieranymi destynacjami są: kraje azjatyckie, Egipt, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie oraz europejskie stolice. Częsztsze wyjazdy Polaków podyktowane są także niskimi cenami noclegów co wynika bezpośrednio z polepszenia standardów hosteli lub tanich hoteli, w których się zatrzymujemy. Szukając tanich lotów oraz noclegu, warto się posiłkować licznymi stronami internetowymi, które trudnią się wyszukiwaniem korzystnych promocji.

Szampańska zabawa w gronie rodziny

Osoby, które w tym roku nie zdecydują się na zabawę sylwestrową w towarzystwie znajomych lub podczas wyjazdu, najczęściej będą się bawić w gronie najbliższej rodziny. Nadal wiele osób decyduje się spędzić ten czas z rodziną, gdyż jest to jedna z niewielu okazji do świętowania w takim gronie. Domówki wiążą się najczęściej z przygotowaniem ciekawych potraw, takich jak sałatki, ryby, różne rodzaje mięs, czy ciast. W sfinansowaniu i przyrządzeniu potraw pomoże krótkoterminowa pożyczka. Nie musi to oznaczać nudy. Wystarczy wybrac odpowiednią oprawę muzyczną i oczywiście towarzystwo, by impreza była również udana, co te spędzane w hotelach, czy kurortach. Nierzadko w wieczór sylwestrowy organizowane są także ogniska lub kuligi, które w szczególności dla osób pochodzących z większych miast stanowią nie lada atrakcję.

Sylwestrowe koncerty

Miłośnicy muzyki także mogą liczyć na moc atrakcji. Każdego roku w wielu polskich miastach są organizowane koncerty sylwestrowe. Większość z tych wydarzeń jest transmitowana przez telewizję publiczną oraz prywatną, dzięki czemu każdy ma szansę śledzić poczynania gwiazd na scenie. Rokrocznie tłumy Polaków bez względu na wiek przybywają na starówki, celem uczestnictwa w szalonej zabawie i powitania w dużym gronie Nowego Roku. Niemal w każdym dużym mieście, jak Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie , zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą się bawić w rytm sylwestrowej muzyki, popijając przy tym szampana z grupą znajomych.

Sylwestrowe szaleństwa na stoku

Osoby ceniące aktywny wypoczynek, najprawdopodobniej zdecydują się na szosowania po stokach narciarskich. Ten sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem i choć niekiedy ceny zjazdów na polskich stokach zatrważają i są porównywalne do cen w innych europejskich kurortach, np. Austrii, czy Niemczech. Potrzebny sprzęt narciarski można wypożyczyć na stoku za niewielkie pieniądze lub zakupić dzięki pożyczce w Zaimo.pl.