Szał świątecznych zakupów!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały już niecałe 2 tygodnie. Z jednej strony u większości rodzin są to najbardziej wyczekiwane i magiczne Święta z całego roku. Z drugiej jednak, to czas intensywnych przygotowań, zakupów i wydatków, które nie jednemu spędzają sen z powiek. Dowiedz się, jak mądrze przygotować Święta, aby kupić wszystko co potrzebne nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Okres świąteczny to czas radości, odpoczynku, spotkań rodzinnych, a nie martwienia się o finanse!

Mądrze planuj swoje wydatki Mądrze planuj swoje wydatki

Jak podaje portal dziendobry.bialystok.pl, połowa Polaków przyznaje, że na organizację Świąt wydaje zbyt dużo, ale niewiele osób jest wstanie to zmienić. Jak jak wskazują wyniki przeprowadzonej ankiety, w tym roku wydatki na święta Bożego Narodzenia wyniosą średnio 820 zł. My podpowiemy, jak zaplanować swoje wydatki, aby zorganizować niepowtarzalne święta, tym samym nie wydając niepotrzebnie pieniędzy. W tym celu musisz pamiętać o kilku prostych zasadach.

Po pierwsze, dokładnie zaplanuj swoje wydatki. Nie ma lepszego sposobu na zarządzanie pieniędzmi niż przygotowanie dokładnej listy zakupów, a następnie trzymanie się jedynie wydatków które przewidzimy. W ten sposób, nie wpadniesz w szał przedświątecznych zakupów, unikniesz impulsywnego kupowania i nie kupisz przedmiotów, które w ogóle nie są Ci potrzebne, tym samym nie wydając na nie niepotrzebnie pieniędzy. Czy wiesz, ile osób kupuje przedmioty, które potem okazują się zupełnie niepotrzebne i wyrzucają je po Świętach? Czy chcesz taki sposób marnować swoje ciężko zarobione pieniądze?Po drugie, musisz wyznaczyć górną granicę przewidzianych wydatków. Czasami trudno jest dokładnie określić, ile wydasz na zakupy i przygotowania przedświąteczne. Dlatego też ważne jest, aby ustalić maksymalną kwotę, którą możesz wydać na ten cel. W żaden sposób nie możesz tej kwoty przekroczyć. Pamiętaj nic jednak, aby planować realnie i nie zakładać że wszystko kupić za grosze. Jeśli już na początku zakupów przekroczysz wyznaczoną przez siebie granicę, to dalej będziesz już kupować bez żadnych hamulców i całe planowanie pójdzie na marne. Najważniejsze to nie stracić głowy na zakupach!

Po trzecie, nie zostawiaj wszystkich zakupów na ostatnią chwilę, gdyż wtedy o wiele trudniej może być je zrealizować ze względu na wiele osób robiących zakupy i poszukujących prezetów w ostatniej chwili. Osób znających się na marketingu nie dziwi fakt, że najlepsze okazje możesz wyszukać wtedy, kiedy nie mam seMądrze planuj swoje wydatkitek osób nimi zainteresowanych. Po czwarte, przez robieniem zakupów, porównaj ceny przedmiotu który Cię interesują. Jeden produkt może mieć różne ceny w zależności od sklepu, w którym a dokonujesz zakupu, a także miejsca w którym ustawiony jest na półce. Rozbieżność w cenach naprawdę może być duża i zaskoczyć niejednego konsumenta. Dlatego ważne jest, aby robiąc przede wszystkim większe zakupy, najpierw poświęcić trochę czasu na porównanie cen na nie kupowanie w pierwszym lepszym sklepie na rogu. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić.

Okres bożonarodzeniowy i noworoczny to czas najintensywniejszych zakupów. Sprzedawcy dokładnie o tym wiedzą. Dlatego też w tym czasie konkurencja między sklepami jest większa niż kiedykolwiek i próbują one za wszelka cenę przyciągnąć klienta. Przed dokonaniem zakupów warto jest więc zapoznać się z aktualną gazetką promocyjną i obowiązującymi promocjami. Pamiętaj jednak że dotyczy to okresu przedświątecznego, a nie robienia zakupów w ostatniej chwili tuż przed Wigilią.

Jeśli będziesz pamiętać o tych kilku prostych zasadach i dobrze zorganizujesz się z zakupami, nawet nie uwierzysz, ile pieniędzy zostanie w Twoim portfelu!

Jakie wydatki czekają na Ciebie w Święta?Jakie wydatki czekają na Ciebie w Święta?

Zakupy spożywcze. Święta to czas, kiedy odwiedza się najbliższą rodzinę i przyjaciół. Kolacja Wigilijna, świąteczne obiady, domówka na Sylwestra, itd. to zbliżający się okazje, kiedy można będzie zaskoczyć swoich bliskich przygotowanymi potrawami i wymyślnymi napojami. Nie musisz jednak swoim gościom serwować kawioru, aby docenili twój kunszt kulinarny. Jeśli masz ograniczony budżet nie korzystaj w tym czasie z restauracji ani cateringu i przygotuj tradycyjne polskie potrawy w domu. Najlepiej sprawdzają się smaczne proste i wypróbowane przepisy. Jeśli urządzasz u siebie w domu kolację wigilijną, warto jest zawczasu uzgodnić z zaproszonymi gośćmi, kto przygotuje jakie potrawy. Nie krępuj się O tym rozmawiać, gdyż i tak nikt nie przyjdzie Z pustymi rękami, a po co na stole należeć 6 dań z karpia.

Prezenty. Oczywiście to nie prezenty są najważniejsze w Święta, a spotkania ze najbliższymi, ale jeśli w domu są dzieci albo wybieracie się w odwiedziny do najbliższych, prawdopodobnie nie obejdzie się bez upominków. Pamiętaj, że najlepszy prezent to nie najdroższy, który kosztuje krocie, ale prezent od serca, który zachwyci obdarowanego i na długo pozostanie w jego pamięci. Zastanów się przed chwilą o jakim prezencie marzą Twoi najbliżsi, co sprawi radość spróbuj wybrać coś specjalnego. Jeśli za poszukiwanie prezentu zabierzesz się odpowiednio wcześnie, to jest duża szansa, że znajdziesz coś okazJakie wydatki czekają na Ciebie w Święta?yjnie. Możesz kupić prezent na wyprzedaży po bardzo promocyjnej cenie. Tylko musisz o tym pomyśleć zawczasu bo ostatniej chwili może to być trudne. A może jesteś w stanie samodzielnie wykonać taki prezent? Jeśli umiesz piec, szyć albo masz inne nietuzinkowe umiejętności, to ograniczać Cię tylko czas, który możesz poświęcić na przygotowanie prezentu. Samodzielnie wykonany prezent jest o wiele bardziej wartościowy niż ten kupiony w sklepie, gdyż świadczy o zaangażowaniu obdarowującego i jestem oryginalny – na całym świecie nie ma drugiego takiego samego egzemplarza.

Dekoracje świąteczne. Trudno wyobrazić sobie Święta bez choinki, pięknie migających lampek oraz innych dekoracji, które pomagają stworzyć świąteczny i magiczny nastrój. Nie musisz jednak od razu kupować wszystkich dekoracji. Warto wykorzystać ozdoby, które pięknie przyozdabiały dom podczas Świąt w przeszłości. Takie ozdoby są najfajniejsze, bo mają duszę i stanowią część rodzinnej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jeśli nie masz takich rodzinnych ozdób po dziadkach albo rodzicach, to równie dobrze możesz przygotować takie dekoracje samodzielnie albo angażując tą całą swoją rodzinę. Co powiesz na tworzenie świątecznej oprawy wraz z rodziną śpiewając kolędy? Niezapomniana zabawa gwarantowana!

Nie masz pieniędzy na przygotowanie Świąt w tym roku? Nie martw się – Zaimo jest po to, aby pomóc Ci w kłopotliwych sytuacjach. Nie rezygnuj z uroczystych Świąt w gronie rodziny i przyjaciół tylko dlatego że nie masz pieniędzy na przygotowanie kolacji czy kupienie drobnych upominków. Święta są tylko raz w roku, to magiczne i niepowtarzalny czas przeznaczony dla rodziny i na odpoczynek po całym roku ciężkiej pracy. Nie warto w tym okresie tracić czasu na zamartwianie się finansami. Skorzystaj z naszych bardzo wygodnych i szybkich pożyczek online szytych na miarę Twoich potrzeb, które zwrócisz po Nowym Roku w dogodnym dla Ciebie terminie!