Takie tanie przedmioty, a jakie przydatne!

Opowiemy, o niedrogich przedmiotach, które są bezcenne i mogą odmienić Twoje życie o 180 stopni! Na pewno o niektórych z nich jeszcze nie słyszałeś!

Gotowy? Zaczynamy!

  1. 1. Kostka Arkady

Kostka Arkady jest to innowacyjne narzędzie do bezinwazyjnego usuwania problemu wrastających paznokci – szybko i skutecznie. Służy do uniesienia płytki paznokcia przy pomocy specjalnych haczyków i łopatek z wału około paznokciowego. Następuje uwolnienie płytki paznokcia z miejsca wrastania w skórę, a następnie następuje rekonstrukcja akrylowa w celu zatrzymania paznokcia na danej wysokości, akryl schodzi wraz z naturalnym wzrostem płytki, a paznokieć rośnie po nowych torach. Po zastosowaniu kostki pacjent cieszy się z chodzenia, biegania, a paznokcie przybierają zdrowy i estetyczny wygląd. Zabieg kostką Arkady to najszybsza, nieinwazyjna i wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Często stosuje się ją jako alternatywę zabiegów chirurgicznych lub po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Kostka Arkady jest narzędziem od podstaw stworzonym przez Adriana Arkadę, młodego wynalazcę, który z zawodu jest technikiem budowy maszyn.

2. Świecąca kostka brukowa

Świecąca kostka brukowa, czyli LED Bruk, jest innowacyjną formą podświetlenia terenów brukowanych. Jej kształt i wymiary zostały dostosowane do typowej kostki brukowej, która jest dostępna na rynku. Co więcej, za pomocą świecącej kostki brukowej możesz dowolnie, jak podaje wynalazca, malować światłem otoczenie swojego domu, ogrodu, podjazdu etc. Kostka LED Bruk skonstruowana jest w taki sposób, aby uniknąć efektu widocznych punktów świetlnych, a także świeci jednolitym światłem na całej swojej powierzchni. Autorami wynalazku są

Grzegorz Bryk, z zawodu technik – elektryk, Piotr Danielski, z zawodu ekonomista, oraz Mariusz Fabijański, z zawodu wykładowca Politechniki Warszawskiej.

3. Napełniacz worków napelniacz do workowprzeciwpowodziowych

Ostatnia wielka powódź spowodowała w Polsce straty w wysokości 11 milionów złotych. Jako że podstawowym, a najczęściej jedynym sposobem walki z powodzią są worki z piaskiem, Lech Michalczewski wraz z Filip Michalczewskim zaprojektowali i wykonali urządzenia wspomagające ratowników podczas walki z powodzią. Jednym z nich jest napełniacz worków przeciwpowodziowych. Maszyna ta obsługiwana jest przez 2 osoby i jest w stanie napełnić w ciągu godziny aż do 300 worków! To proste i łatwe urządzenie jest niezwykle przydatne w tak trudnych sytuacjach jakimi są powodzie.

4. Uniwersalny stojak z uchwytami na wędki

Urządzenie to jest niezwykle uniwersalne, przydatne dla każdych warunków i metod wędkarskich. Ma za zadanie służyć wszystkim wędkarzom z możliwością szybkiej instalacji w każdych warunkach nad wodą, niezależnie od metody wędkarskiej jakiej używają. Stojak ten jest lekki, wytrzymały, stabilny, posiada pełen zakres niezależnej regulacji dla każdej z wędek w pionie i poziomie. Jego uchwyt jest na tyle efektywny, że pozwala na zabezpieczenie wędki przed wyrwaniem hol z uchwytu oraz zacinanie bez poruszenia przynęty. Ta pierwsza funkcja jest niezwykle ważna dla osób niepełnosprawnych. Uniwersalny stojak z uchwytami na wędki został wynaleziony przez Henryka Badora, z zawodu technika mechanika.

5. Polski tulipan

Ten wynalazek o intrygującej nazwie to nic innego jak wafelek do lodów w kształcie rozwiniętego tulipana. Zdecydowanie zwiększa zainteresowanie lodami i stanowi urozmaicenie rynku lodowego. Pomysłodawcą wynalazku jest Przemysław Stankiewicz. Polski tulipan zachwyci przede wszystkim dzieci 😉 Spróbuj tego lata polskiego tulipana w połączeniu z Twoimi ulubionymi lodami! Polski tulipan to pyszne i niezwykle estetyczne rozwiązanie.

6. Spinacz O-Ring

Spinacz O-Ring służy do prania, suszenia i przechowywania skarpet w parach. Wynalazek został stworzony dla każdego kto chociaż raz w życiu szukał swojej skarpety do pary, znajdował samotne skarpety w szufladzie, walczył o swoje pary z siostrą, bratem, mamą, tatą czy dziadkami… Spinacz O-Ring to sprytny mały produkt, który leży na półce w łazience i sprawia, że każdy z domowników chce zaznaczyć swoje skarpety swoim kolorem, a jest ich 12 do wyboru. Utrwala w świadomości fakt, że założenie O-Ringa na skarpetę trwa sekundę, a pralka miesza je na godzinę parowania. Spinacz O-Ring to urządzenie, które w swojej prostocie stosowania sam zmienia nasze przyzwyczajenia do parowania skarpet.

Autorem wynalazku jest Zbigniew Śreniawski, z zawodu przedsiębiorca. Noś skarpety w parze!

7. Drewniany grzebień do włosówdrewniany grzebien do wlosow

Ten gadżet jest świetnym sposobem na poprawienie kondycji włosów bez żadnego nakładu, ani czasu ani finansowego. Drewno jest materiałem mającym działanie antystatyczne, z związku z czym włosy po przeczesaniu nie elektryzują się. Drewno także nie nagrzewa się i jest neutralne dla włosów. Grzebień drewniany jest całkowicie gładki, nie posiada łączeń, tak jak dzieje się w przypadku grzebieni plastikowych, dzięki czemu nie haczy o łuski włosa. Takie łączenia bardzo niszczą strukturę włosów. Zęby grzebienia drewnianego są zakończone koliście – nie mają ostrych krawędzi.

8. Uchylny słupek drogowy

Nowy słupek drogowy jest bardzo prosty w budowie i działa w ten sposób, że podczas najechania na niego pojazdem uchyla się aż do ziemi, po czym wraca do pozycji pierwotnej. Jest praktycznie niezniszczalny i cały czas wskazuje kierowcy drogę. Pomysłodawcą wynalazku jest Marek Kubicki.

9. Spray do cytrusów

Kolejnym bardzo przydatnych gadżetem, który kosztuje grosze jest spray do cytrusów. Wystarczy odciąć końcówkę owocu (cytryny, limonki, pomarańczy) i wkręcić w niego spray (mniejszy lub większy), aby otrzymać dozownik z naturalnym, świeżym sokiem owocowym i wzbogacić nim swoje danie.

10. Okrągły nóż – siekacz

Okrągły nóż – siekacz jest znakomicie osadzony i dopasowany do dłoni, a jego zaokrąglone kształty powodują niesamowitą łatwość użytkowania tylko jedną ręką. Ergonomiczny kształt sprawi, że siekanie i krojenie będzie od tej pory czystą przyjemnością. To narzędzie jest przede wszystkim bezpieczniejsze niż zwykły nóż, który może łatwo wyślizgnąć się z ręki i cię skaleczyć.

11. Podgrzewacz do kubków USB

Jest to ciekawie zaprojektowane urządzenie, które wygląda jak podkładka pod myszkę. Podgrzewacz można podpiąć do komputera i rozkoszować się utrzymującą stałą temperaturę kawą, czy herbatą pracując na komputerze.

 

Te przedmioty są po prostu super! Mają bardzo prostą konstrukcję, a są tak wielce przydatne. Jeśli koniecznie chcesz kupić sobie któryś z tych przedmiotów, zapoznaj się z pożyczkami pozabankowymi Zaimo. Nasze pożyczki są bardzo szybkie i na miarę Twoich potrzeb. Weź pożyczkę i kup sobie któryś z tych wynalazków – tani, a bardzo funkcjonalny! Tutaj dowiesz się więcej na temat Zaimo.