Wakacje nie na bogato (ale fajnie)

Jest lato – czas pięknej pogody, urlopów i wypoczynku… Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na wyjazd na wakacje, gdyż nie mają na to wystarczająco dużo pieniędzy. Co zrobić w sytuacji, kiedy masz pilniejsze wydatki i Twój budżet jest ograniczony? Czy warto rezygnować z wakacji kosztem zaoszczędzenia kilku groszy?

Po co są wakacje?

Po co są wakacje?Stres w pracy, nadmierne obciążenie zadaniami i monotonia codziennych obowiązków… To wszystko może bardzo niekorzystnie odbić się na zdrowiu, samopoczuciu oraz wydajności w pracy. Jeśli jesteśmy bardzo zmęczeni, zmniejsza się nasza wydajność, trudniej jest nam skoncentrować się, popełniamy więcej błędów a, w efekcie, praca idzie nam dużo wolniej. Długotrwałe przemęczenie może prowadzić do wypalenia zawodowego.

Dlatego, tak ważne są wakacje! A, mówiąc bardziej precyzyjnie, odpoczynek. Nie każdy bowiem potrafi odpoczywać na wakacjach. Niektóre osoby, zwłaszcza pracoholicy, nie są w stanie oderwać się od pracy, zabierają ze sobą laptop i przez cały urlop wiszą na telefonie. Inni, z kolei, zostają w domu i podczas urlopu nadganiają zaległości w domowych obowiązkach. Ani jeden, ani drugi sposób na spędzanie wakacji nie prowadzi do osiągnięcia zamierzonego rezultatu – odpoczynku.

Wakacje bez pieniędzy?

Jak już napisaliśmy, bardzo ważne jest, aby podczas wakacji skutecznie odpocząć, oderwać się od codzienności i naładować akumulatory. Jeśli masz problemy finansowe, najprawdopodobniej nie będzie Cię stać na wykupienie wczasów za granicą. Możesz postarać się wyszukać ofert last minute, dużych promocji albo zamówić bilet odpowiednio Wakacje bez pieniędzy?wcześnie, ale trudno będzie znaleźć coś poniżej tysiąca złotych. Cena będzie oczywiście wyższa jeśli na wakacje nie jedziemy sami. Ale, głowa do góry! Kto powiedział, że nie można zorganizować sobie super wakacji w inny sposób? Poza tym, takie dalekie wyjazdy zagraniczne nie zawsze muszą być udane. Meczący lot, problemy w podróży, zmiana klimatu, itd. Decydując się na wakacje w dalekim egzotycznym miejscu, musimy to wszystko brać pod uwagę. A zatrucie pokarmowe czy infekcja, której możemy nabawić się przez smakowanie nowych potraw, może uprzykrzyć nam całe wakacje. Wrócimy zmęczeni, chorzy i zieleni na twarzy!

Także, jeśli nie stać Cię na drogie wczasy na Seszelach, nie martw się i zaplanuj równie fajnie wakacje nie na bogato. Najdroższe są hotele. Zastanów się, czy Twoja ciocia nie mieszka nad morzem albo nie masz koleżanki w górach? A może masz rodzinę w Niemczech albo we Włoszech? Jeśli masz się u kogo Wakacje bez pieniędzy?zatrzymać, sam bilet lotniczy (ewentualnie bilet na autobus/pociąg) oraz wyżywienie nie będzie dużym wydatkiem. Aby nie zawracać głowy Twoim bliskim, możesz jedynie spędzać u nich noce, a w ciągu dnia ciekawie zorganizować sobie czas, tzn. zwiedzać, wygrzewać się na plaży, czytać książki, biegać, spacerować, bawić się, itd. Nie musisz jeść w restauracjach; jedzenie w stołówkach jest równie urozmaicone i smaczne.

Jeśli po długim namyśle zdecydujesz, że wśród swoich bliskich nie masz osoby, którą możesz odwiedzić, co powiesz na wynajęcie domku albo pokoju na tydzień na Mazurach albo w Bieszczadach. A może Twoi znajomi też chcą pojechać na wakacje i możecie wybrać się tam razem? Taki wyjazd z pewnością będzie tańszy niż wykupienie pobytu w hotelu. Jeśli jednak myślisz, że nie masz wystarczających środków, co powiesz na super szybką chwilówkę Zaimo? Zaimo to lider wśród firm kredytowych oferujących najlepsze mini pożyczki online.

Wybierz się na wakacje, odpocznij i nie pozwól, aby ograniczały Cię pieniądze! Każdy zasługuje na przynajmniej skromne wakacje po dłuższym okresie wytężonej pracy.