Wakacje pupila

„Niech żyją wakacje…”- czas beztroski, relaksu, nicnierobienia. Cały rok snujemy plany, wędrujemy w marzeniach po najpiękniejszych zakątkach Ziemi, układamy plan podróży, urlopu. W końcu jednak dochodzimy do pytania: „Ale co zrobić z naszym pupilem?”

Wakacje z Burkiem i Azorem

W Polsce wiele ośrodków, zarówno tych z domkami letniskowymi, jak i domów wczasowych, hoteli, przyjmuje już naszych czworonożnych przyjaciół, oczywiście trzeba za to zapłacić. Jeżeli decydujemy się zabrać psa lub kota, to koszt pobytu zwierzaka wyniesie 10-12 złotych za dobę. Nie jest to wygórowana cena, chociaż gdy weźmiemy pod uwagę czas urlopu, np. 14 dni, daje to już pewną kwotę. Ale możliwość wspólnego pobytu z czworonożnym członkiem rodziny także podczas wakacji dla wielu jest ważniejsza od ponoszonych kosztów.

Znacznie bardziej kosztowna, choć już teraz możliwa, jest wyprawa z ukochaną psiną lub milusińskim kotem zagranicę (z rybkami lub gryzoniem już niekoniecznie). Pamiętajmy, że zwierzak musi posiadać paszport (druk ok.50 złotych),musi mieć wszczepiony czip identyfikacyjny (ok.50 zł), wymagane w kraju docelowym (ale też tranzytowych) m.in. szczepienia i potwierdzony przez lekarza weterynarii aktualny stan zdrowia. A więc minimalny koszt przygotowania milusińskiego (lub milusińskiej) do atrakcyjnych, zagranicznych (!) wakacji to kwota co najmniej 200 złotych, do których należy doliczyć oczywiście opłatę za pobyt pupila w ośrodku wypoczynkowym. Wiele jednak ośrodków, hoteli o wysokim standardzie usług, ekskluzywnych wyklucza pobyt z jakimkolwiek zwierzęciem, a zdecydowanie nie wyrażają zgody na pobyt dużego psa, z kotem też możemy mieć spory kłopot. Co zatem zrobić? Potrzeby klientów rodzą dobre rozwiązania. Co raz więcej na rynku jest hoteli dla zwierząt (są też dla nich, np. przedszkola). Niektóre przyjmują tylko psiaki, ale są i takie, które oferują opiekę także innym gatunkom ze świata zwierząt. Jeżeli chcemy, by wakacyjne marzenia stały się rzeczywistością, warto spróbować!

Trzy gwiazdki, spa i basen dla… psa i kota!

Trzy gwiazdki, spa i basen dla... psa i kota!Wakacje, wakacje, wakacje… czy stać mnie, by i wyjechać, i zapewnić ukochanemu czworonogowi odpowiednią opiekę i warunki bytowe? Na pewno tak, tym bardziej, że przecież każdy może skorzystać z oferty pożyczkowej Zaimo, szczególnie gdy zdecydujemy o właściwym komforcie dla zwierzaka. W dużych miastach konieczność konkurowania między hotelami sprawia, że łatwiej znaleźć miejsce o niewygórowanych cenach (np. za dobę z wyżywieniem ok. 30-35zł za kociaka, 35-40zł dla kota). Są też hotele ekskluzywne (oddzielne, klimatyzowane pokoje, spa, basen), w których pobyt naszego milusińskiego na czterech łapach kosztować będzie (10 dni pobytu z wyżywieniem): pies – 550-750zł w zależności od wagi, kot – 300–400 zł – cena zależna od tego, jakiej wielkości pokój wybierzemy dla naszego przyjaciela plus koszt dodatkowych usług, np. czyszczenie uszu, zębów. Zainteresowani na pewno znajdą coś, co spełni ich oczekiwania. W hotelach pozostawiać można też inne zwierzęta-rybki, gryzonie. Ceny zaczynają się od 15zł za dobę, przy czym właściciel zwykle musi dostarczyć karmę, no i zwierzak musi być we własnym akwarium, klatce.

Jeżeli nie wspólny wyjazd, nie hotel, to co pozostaje? Można wynająć opiekuna, który zajmie się w naszym domu, naszym pupilem. Ceny zależą wówczas od lokalizacji, wymagań wobec opiekuna, no i oczywiście od czasu, jaki będzie on musiał poświęcić. Przy tej opcji ważne jest, by sprawą zająć się dużo wcześniej, tak żeby nasz pupil mógł zaakceptować tymczasowego opiekuna. Wybór należy do nas. Niech żyją wakacje!