Wesele – zastaw się, a postaw się

Maryla Rodowicz śpiewała: „Już mi niosą suknie z welonem, już cyganie czekają z muzyka, koń do taktu zamiata ogonem, mendelsonem stukają kopyta. Jeszcze ryżem sypną na szczęście, gości tłum coś fałszywie odśpiewa, złoty krążek mi wcisną na rękę i powiozą mnie winda do nieba…” Od maja zaczyna się sezon ślubów i wesel. Zaplanujcie wszystko wcześniej, aby był to najcudowniejszy dzień z Waszego życia!

Ślub i wesele

Ślub i wesele to najważniejszy dzień w Twoim życiu! Dlatego powinien być niepowtarzalny, wyjątkowy, magiczny… Po wielu latach, w otoczeniu dzieci, wnuków, a być może i prawnuków, będziecie z rozrzewnieniem i radością wspominać . Warto więc się postarać, aby na długo zapadł w pamięć Waszą oraz zaproszonych gości!

Zderzenie z rzeczywistością…

Wiele par snuje wyobrażenia o własnym ślubie i weselu. Wyobrażają sobie, że wszystko będzie jak w bajce. Panna Młoda w olśniewającej stylizacji rodem z baśni o Królowej Śniegu. Pan Młody, przyjedzie, niczym książę, na białym koniu. A wszystko to w przepięknej scenerii nad brzegiem morza. Szum fal, gorący piasek pod stopami, śpiew ptaków, woń kwiatów, palm i bujnej tropikalnej roślinności… Sakramentalne „Tak” pada w otoczeniu rodziny, przyjaciół, znajomych, a następnie wszyscy udają się do pałacu z ogrodem na ucztę godną królów. Wszyscy jedzą, piją i tańczą aż do białego rana! Następnie, po fantastycznym weselu Państwo młodzi udają się na jeszcze bardziej fantastyczną podróż poślubną. Można się rozmarzyć, prawda?

Wiele par w ten sposób wyobraża sobie własny ślub i wesele. Cali w skowronkach udają się na spotkanie z organizatorem wesel. Czar pryska w momencie, kiedy pada cena…

Wesele jest bardzo drogie!koszty slubu i wesela-drogie wesele

Wiele par nie zdaje sobie sprawy, ile w obecnych czasach kosztuje wyprawienie wesela… Łudzą się, że kwota rzędu 10 tys. wystarczy na pokrycie wydatków. Ich mina rzednie, kiedy okazuje się, że tę kwotę trzeba co najmniej potroić. Przeanalizujmy najważniejsze wydatki, jakie trzeba mieć na uwadze organizując ślub i wesele.

 

  1. Panna Młoda:

– Suknia ślubna, welon, buty

– Bielizna, biżuteria

– Makijaż, fryzjer (+ makijaż i fryzura próbna)

– Perfumy i inne kosmetyki

 

  1. Pan Młody:

– Garnitur, koszula i spinki

– Kamizelka i musznik

– Bielizna, pasek do spodni

– Buty do garnituru

– Perfumy i inne kosmetyki

 

  1. Dekoracje, kwiaty, zaproszenia:wydatki zwiazane z weselem

– Dekoracja sali weselnej

– Dekoracja kościoła

– Dekoracja auta ślubnego

– Bukiet ślubny i kwiaty do butonierki

– Kwiaty dla rodziców

– Zaproszenia ślubne

 

  1. Przyjęcie weselne:

– Wynajęcie sali weselnej + catering

– Zespół muzyczny

– Wynajęcie auta do ślubu

– Catering

– Tort weselny

– Ciasta i desery, owoce, alkohole

 

  1. Pozostałe koszty:

– Obrączki 1000

– Opłata w USC

– Opłata za ślub w koście

– Oprawa muzyczna w kościele

– Kurs tańca

-Videofilmowanie

– Zdjęcia

 

  1. Inne wydatki (opcjonalne):

– Noclegi dla gości

– Transport gości weselnych

– Upominki dla gości

– Dodatkowe atrakcje weselne (np. Fajerwerki, lot balonem, itp.)

– Podróż poślubna

 

Jak widać, lista ta jest bardzo długa… Zorganizowanie Ślubu i Wesela wymaga niestety obecnie dużego nakładu finansowego. Cena końcowa będzie zależała od tego, czy zdecydujecie się na skromne czy może huczne przyjęcie. Należy zacząć wszystko planować z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż lista spraw do załatwienia jest bardzo długa i w ostatnich tygodniach może okazać się, że zabraknie czasu, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik… Najlepsze sale weselne, kapele, fotografowie, fryzjerzy, itd. są zamawiani z dużym wyprzedzeniem.

wesele marzenSkromnie czy na bogato?

„Zastaw się, a postaw się” – głosi znane staropolskie przysłowie! Gościnność zawsze powinna być należyta, nawet jeśli wiąże się z koniecznością zadłużenia się, oddania w zastaw swojego majątku. Polska słynie na świecie ze swej gościnności i szczodrość w podejmowaniu gości. Szczególnie ważne jest, aby goście byli syci i zadowoleni na weselu. Czy warto jednak zastawiać się, aby postawić się?

Na pewno warto zatroszczyć się o to żeby to wydarzenie było wyjątkowe! Jak chcecie przeżyć najważniejszy dzień z Waszego życia? Pragniecie hucznego wesela, a może wolicie pojechać w egzotyczne miejsce i pobrać się w otoczeniu najbliższych Wam osób? Zastanówcie się spokojnie, co jest dla Was najważniejsze, na czym Wam zależy, w jakich kwestiach nie pójdziecie na kompromis. Niektóre koszty można zminimalizować, np. Młodzi mogą wypożyczyć ubrania, zamiast je kupować. Nie należy jednak oszczędzać na fotografie, gdyż zdjęcia i film ze ślubu i wesela będą stanowić bardzo ważną pamiątkę do końca Waszego życia. Jeśli zdjęcia nie udadzą się, nie będzie możliwości, aby pochwycić te momenty jeszcze raz.

Pożyczka na Wesele

Wiele osób zastanawia się, czy warto jest brać pożyczkę na ślub i wesele? Oczywiście, że tak! Po pierwsze, największy błąd, jaki możecie popełnić, to zaplanować najważniejszy dzień Waszego życia, w taki sposób, że ze względu na cięcia budżetowe nie będziecie usatysfakcjonowani i pozostanie niesmak… Pamiętaj, że tych chwil nie da się już cofnąć! Dlatego warto jest zadbać o to, aby wszystko wyglądało tak, jak sobie wymarzyliście. Oczywiście, w ramach zdrowego rozsądku, bowiem na wesele można bez problemu wydać nawet 500 tys. zł.

Po drugie, pamiętajcie o tym, że duża część pieniędzy, jeśli nie całość, zwróci się z pieniędzy podarowanych przez gości.

Z przyjemnością możemy zaproponować Państwu pożyczki Zaimo. Zaimo może pochwalić się najlepszą ofertą pożyczek na rynku. Jesteśmy bardzo konkurencyjni cenowo, a pożyczki Zaimo są szybkie, łatwe i przejrzyste!

Nie należy bać się naszych pożyczek, gdyż nie ponosicie Państwo żadnego ryzyka. Zaimo to sprawdzona firma, od bardzo dawna istniejąca na rynku. Poza tym, cały czas urozmaicamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów. Jako jedni z niewielu, oferujemy pożyczki pozabankowe, które możesz załatwić w oka mgnieniu, nie tracąc swojego cennego czasu, bez zbędnych formalności i całkowicie online.

Przyjęło się, że aby uniknąć nietrafionych prezentów, goście obdarowują Parę Młodą pieniędzmi. Jeśli wolicie pieniądze, a nie prezenty, można o tym delikatnie wspomnieć rozdając zaproszenia, a na pewno będziecie mile zaskoczeni!

Kilka słów na podsumowanie. Na pewno nie warto jest urządzać wesela w taki sposób, aby się pokazać przed gośćmi.

Nie ulegajcie presji otoczenia, przemyślcie wszystko na spokojnie i zaplanujcie Ślub i Wesele Waszych marzeń! Należy przede wszystkim uwzględnić własne preferencje, aby ten dzień był wyjątkowy dla Pary Młodej, a nie gości.