Wiele stracisz bez pożyczki

Szybkie pożyczki mogą być bardzo kuszące ze względu na ich szeroką dostępność, szybką wypłatę i łatwą procedurę, ograniczającą biurokrację do minimum. Dzięki pożyczkom możesz pokryć niespodziewane wydatki, zaspokoić swoje bieżące potrzeby, skorzystać z niepowtarzalnych okazji oraz realizować swoje marzenia. Nowe firmy pożyczkowe wyrastają jak grzyby po deszczu i zaciągniecie pożyczki stało się w wielu przypadkach jedynie formalnością. Nie wszystkie firmy oferujące pożyczki są uczciwe. Przed zaciągnięciem pożyczki musisz sprawdzić firmę oraz dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy. To jednak nie wszystko o czym musisz pamiętać, aby doświadczenie z zaciągnięciem pożyczki było udane. Aby pożyczka nie stała się kłopotliwym ciężarem, nie możesz zapomnieć o kilku zasadach! Są sytuacje, w których więcej stracisz niż zyskasz, jeśli nie uzyskasz pożyczki na czas. Dowiedz się jakie to przypadki, kiedy opłaca się pożyczać i jak mądrze zarządzać swoimi funduszami? Zapraszamy do lektury.

Kryzysowe sytuacjeKryzysowe sytuacje

Szybkie pożyczki bardzo dobrze sprawdzają się w nieprzewidzianych, kryzysowych sytuacjach. Idealnie byłoby iść przez życie polegając jedynie na własnych zasobach finansowych. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Osoby, które nie osiągają wysokich zarobków, często mają problem z dociągnięciem do końca miesiąca, nie mówiąc już od odłożeniu pieniędzy na czarną godzinę. A co zrobić, jeśli nagle znajdziesz się w kryzysowej sytuacji i zabraknie Ci pieniędzy na najpotrzebniejsze wydatki, takie jak zakup leków, jedzenia czy biletu na transport? Co zrobić, jeśli zepsuje się komputer albo samochód? Albo niespodziewanie rozchorujesz się i konieczna będzie wizyta u lekarza albo dentysty? Wystarczy tylko, że szef spóźni się z wypłatą i możesz już mieć problemy z zapłaceniem za czynsz albo rachunki. Jeśli nie zrobisz tego na czas, może okazać się, że będziesz zmuszony szukać innego mieszkania. Czy chcesz ryzykować i jeździć na gapę? Albo czy nie będziesz brać leków i pozwolisz, aby problem ze zdrowiem pogłębiał się i miał poważne konsekwencje? Powyżej opisane sytuacje to sytuacje kryzysowe, w których więcej stracisz niż zyskasz, jeśli nie uregulujesz tych spraw na czas.

Wszystko na razWszystko na raz

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami i niestety jest w tym dużo prawdy. Kiedy zaczynają się jedne kłopoty, to pociągają za sobą kolejne. Jeśli poważnie się rozchorujesz, musisz iść do lekarza, wykupić leki, brać zwolnienie, szukać kogoś na zastępstwo w sprawach niecierpiących zwłoki, itd. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o uroczystości. Czy zdarzyło Ci się mieć w jednym miesiącu kupić kilka prezentów, bo koleżanka wychodziła za mąż, druga świętowała urodziny, a trzecia chrzciła dziecko? Niestety, ale tak czasami jest. Co więcej, nie szkoda byłoby zrezygnować z takich okazji i nie uczestniczyć w tak ważnych wydarzeniach. Mają one miejsce tylko raz w życiu i już się nie powtórzą. Czy nie będziesz żałować, że nie przyszłaś na ślub najlepszej przyjaciółki tylko dlatego, że nie miałaś pieniędzy, aby wyszykować się na wesele i kupić przyjaciółce prezent ślubny?

Łowcy okazji

Pomijając sytuacje kryzysowe, takie jak nieprzewidziane wydatki, czy ważne uroczystości, w których więcej stracimy niż zyskamy nie uregulowawszy należności na czas, są także inne sytuacje, w których opłaca się zaciągnąć pożyczkę. Jeśli planujesz wyjechać na wakacje i pojawia się okazja bardzo korzystnego wyjazdu „last minute”, w takiej sytuacji również opłaca się zaciągnąć pożyczkę. A może od dawna polujesz na buty zimowe albo kurtkę puchową i nagle znajdujesz idealny egzemplarz w bardzo dużej przecenie? Jeśli nie kupisz tych rzeczy teraz, być może potem przyjdzie Ci zapłacić pełną kwotę. Kiedy przyjdzie zima, spadnie śnieg, to nie będzie już pora, aby poświęcać czas na szukanie zimowych ubrań czy obuwia i wtedy najprawdopodobniej pójdziesz do pierwszego lepszego sklepu i tam dokonasz zakupu po pełnej cenie. Jeśli planujesz zakup samochodu, rozejrzyj się za ubiegłorocznym rocznikiem – z takich upustów można skorzystać w pierwsze połowie roku. Zawsze warto jest kupować z dużym wyprzedzeniem, bo wtedy jest czas, aby wyszukać prawdziwe okazje cenowe.

Rozwój osobistyRozwój osobisty

Kolejnym przykładem sytuacji, w których warto jest skorzystać z pożyczek jest inwestowanie w siebie. Jeśli zarabiasz minimalną krajową, masz na utrzymaniu rodzinę, a problemy finansowe spędzają Ci sen z powiek, spełnianie kaprysów, takich jak zakup torebki za 1000 zł czy wyjazd na luksusowe wakacje, nie rozwiąże Twoich problemów, a jeszcze bardziej je pogłębi! Opłaca się natomiast podnosić swoje kwalifikacje, gdyż przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Jeśli masz trochę wolnego czasu, zapisz się na kurs komputerowy, a może zainteresuje Cię nauka języka niemieckiego, albo rozważysz pójście na studia podyplomowe? Rozwijając nowe umiejętności, zwiększysz swoje szanse na awans zawodowy, znalezienie lepszej pracy i wyższe zarobki. Jeśli mieszkasz w malej miejscowości i Twoje możliwości rozwoju zawodowego są ograniczone, zapisz się na kursy, szkolenia, korepetycje, a następnie rozważ przeprowadzkę do większego miasta, w którym będzie na Ciebie czekać ciekawsza i lepiej płatna praca. Pamiętaj, nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Czy na pewno potrzebujesz pożyczki?

Jedno jest pewne: pożyczki należy zaciągać rozsądnie. Pamiętaj, że pożyczka to nie prezent i za jakiś czas będziesz musiał ją oddać, a na dodatek z procentem. Musisz dokładnie sprawdzić, ile wyniesie ten procent, ale zawsze to będzie przynajmniej odrobinę więcej niż kwota, którą pożyczasz. Jeśli co miesiąc brakuje Ci pieniędzy, ledwo wiążesz koniec z końcem, nie jest dobrym pomysłem zaciąganie pożyczki na zakup nowych butów za 900 zł czy wyjazd na ekstrawaganckie wczasy, gdyż prawdopodobnie będziesz mieć duży problem z oddaniem takiej pożyczki. Łatwo jest wpaść w błędne koło, kiedy to trzeba zaciągać kolejne pożyczki, aby spłacić te wcześniejsze, a bardzo trudno jest potem z niego wyjść. Dlatego ważne jest, aby rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi i nie dopuścić do sytuacji, w której pożyczki obrócą się przeciwko Tobie – zamiast ułatwiać Ci życie, bardzo je skomplikują i narażą Cię na duży stres.

 

Pomału zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Już teraz zacznij planować swoje wydatki, aby nie zabrakło Ci pieniędzy na uroczystą kolację i prezenty. Karpia w galarecie nie przyrządzisz wcześniej, ale prezenty możesz wyszukać na wyprzedażach i kupić cos fajnego za niewielkie pieniądze. A może w tym roku chcesz spróbować czegoś innego i spędzić święta pod palmami? Łap okazje last-minute i rezerwuj Twój wyjazd już teraz! W takich sytuacjach nie bój się skorzystać z pożyczki Zaimo. Oferujemy super szybkie pożyczki online, bez zbędnych formalności i na bardzo dogodnych warunkach. Kalkulacja jest prosta: W tego typu sytuacjach więcej stracisz i będziesz później słono żałować, jeśli nie dokonasz zakupu na czas.