Wielkie sprzątanie!

Czeka Cię wielkie sprzątanie? Nie wiesz za co się zabrać i najchętniej wynajęłabyś kogoś do pomocy? Tak byłoby najprościej, ale czy najlepiej? Podpowiemy, jak skutecznie i niedrogo posprzątać swój dom.

Zatrudnienie pomocyZatrudnienie pomocy

Osoby zapracowane czasami decydują się na zatrudnienie kogoś do pomocy przy domowych sprawach. Jeżeli dobrze zarabiasz, a na dodatek nienawidzisz sprzątać, najprostszym rozwiązaniem może wydawać się zatrudnienie drugiej osoby, która wyręczy Cię w tych czynnościach. Nie zawsze jednak jest tak różowo. Pamiętaj, że klucze do domu powierzasz obcej osobie, która pod Twoją nieobecność może wykorzystać sytuację. Nie chodzi nawet o to, że ta osoba może coś ukraść, ale w domu znajdują się wszystkie Twoje rzeczy osobiste. Czy chcesz, aby ktoś w nich szperał? Poza tym, nie możesz mieć pewności, że dom zostanie wysprzątany tak jak sobie życzysz i że obca osoba zrobi to z taką skrupulatnością jak Ty sama. Większości pracowników zależy tylko na zakończeniu pracy i zgarnięciu wynagrodzenia. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie pomocy domowej, wybierz osobę godną zaufania, najlepiej kogoś znajomego albo z polecenia. W przypadku większego sprzątania możesz liczyć także na pomoc Zaimo i zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. pożyczki Zaimo otrzymasz w mgnieniu oka i na bardzo korzystnych warunkach.

Jeśli natomiast boisz się takich sytuacji albo chcesz zaoszczędzić, weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie posprzątaj swój dom! Tanio i skutecznie.

Ocet zamiast Mr. Propera

Ocet zamiast Mr. ProperaW sklepach mamy mnóstwo produktów, które pomagają szybciej doczyścić wszystkie zakamarki. Najskuteczniejsze środki są również najdroższe i trzeba za nie sporo zapłacić. Tymczasem wystarczy skorzystać z babcinych sposobów, by tanim kosztem uzyskać równie dobre efekty. Brudny dywan czy osad z kamienia na baterii łazienkowej nie muszą być czyszczone drogimi chemicznymi środkami. Zamiast biec do sklepu i kupować nowe i drogie produkty, wystarczy zajrzeć do kuchni. Naszymi sprzymierzeńcami w domowych porządkach są przede wszystkim ocet, soda oczyszczona i cytryna. Dzięki ich właściwościom skutecznie można usunąć osady w łazience i porządnie umyć okna, nie zostawiając smug. Pokryty tłustym osadem okap lub wiszące szafki w kuchni tanio i bez trudu umyjemy wodą z amoniakiem. Warto przemyć nią także wnętrza szafek, ponieważ amoniak skutecznie odstrasza mole spożywcze. Za pomocą roztworu amoniaku usuniemy także zabrudzenia z dywanów i tapicerki. Aby dobrze umyć mocno zabrudzone wnętrze mikrofalówki należy wlać do miseczki wodę, dodać 2 łyżki octu lub pokrojoną cytrynę, a następnie wstawić naczynie do kuchenki i włączyć ją na ok. 4 minuty. Powstała wewnątrz para rozmiękczy osady i pozwoli usunąć pozostałości brudu zwykłą wodą. Z kolei, mocno pogrzany ocet z wodą doskonale poradzi sobie z tłuszczem i przypaleniami i pozwoli umyć piekarnik. Jeśli do proszku do prania lub płynu dodamy pół szklanki sody, przywróci ona biel obrusom i firankom. Szklanka sody rozrobionej z niewielką ilością wody zastąpi również proszek do szorowania wanny i doskonale wybieli fugi. Fugi możemy także wyczyścić papką z proszku do pieczenia i wody. Papka z sody i octu nałożona na sztućce i pozostawiona na kilka minut przywróci im blask. Plamy z dywanów usuniemy za pomocą mąki kukurydzianej. Aby Twoje kieliszki i talerze pięknie błyszczały, wystarczy do wnętrza urządzenia włożyć dziurkowany pojemnik ze skórkami cytryny, a zawarte w nich olejki nabłyszczą naczynia.

Używanie domowych produktów jest nie tylko oszczędne (cały dom możemy wysprzątać już za kilkanaście złotych), ale także zdrowe. Środki chemiczne niszczą skórę rąk i często wywołują alergie.