Wsparcie finansowe młodych

Wsparcie-finansowe-młodychMłodzi ludzie mieszkający w Polsce mogą liczyć na kilka form wsparcia finansowego zarówno z ze strony państwa polskiego, jak równiez z funduszy Unii Europejskiej. Każdy, kto marzy o własnym bzinesie, może więc starać się o różnego rodzaju dofinansowania. Najwazniejszy, by zaproponowany projekt okazał się innowacyjny i ciekawy, co zapewni sukces i utrzymanie się firmy przez koeljne lata na rynku. Przyszli przedsiębiorcy mogą zatem zadbać o to, że w Polsce będą się rozwijać rodzime marki, które pozostaną w polskich rękach, a jednocześnie będą stanowić bezpieczną przystań dla wielu osób poszukujących pracy.

Wsparcie bezrobotnych

Ciekawa forma wsparcia finansowego jest oferowana w programie Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Osoby, które kwalifikują sie do programu tot e, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. Jednocześnie nie powinny posiadać zatrudnienia, jak również powinny już zakończyc swoją edukację. Takie osoby mają szansę za uzyskanie dotacji na założenie działalności gospodarczej, jak również mogą spodziewać się pomocy prawnej i szkoleń w zakresie zarządzania firmą. Wkrótce powinny pojawić się pierwsze konkursy, które pozwolą określić, czy i jaki budżet zostanie wyznaczony na ten cel.

Pomoc dla początkujących

Program Inteligentny Rozwój ( PO IR) ma na celu wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości. Biorąc w nim udział można liczyć na wsparcie merytoryczne dla początkujących przedsiębiorców. W tym celu powstały pierwsze parki technologiczne, gdzie każdy ma szansę uczestniczyć w szeregu szkoleń, dowiedzieć się jak założyć innowacyjny start-up, jak również jak nawiązywać relacje z przyszłymi inwestorami. Jednocześnie POIR będzie dofinansowywać Venture Capital, które z kolei zajmuje się wyszukiwaniem nowych, interesujących firm, a następnie wspomagając je finansowo, jak również w zakresie doradztwa.

Wsparcie-finansowe-młodychPolska Wschodnia

Będzie także realizowany program Polska Wschodnia ( PO PW), dzięki któremu w zalożeniu firmy zostaną wspomożone osoby zamieszkujące województwa znajdujące się na terenie wschodniej Polski. Pojawią się tak zwane „ Platformy startowe dla nowych pomysłów“, a absolwenci wyższych uczelni do 35 roku życia otrzymają wsparcie, oparte na doradztwie, pomocy w tworzeniu planu rozwojowego nowej firmy, jak również testowaniu nowych produktów i usług.

Urząd pracy

Innym rozwiązaniem jest staranie się o dofinansowanie z urzędu pracy. Dzięki takim kwotom jak 15, czy 20 tys. zł początkujący przedsiębiorca ma szansę na wykonanie pierwszych kroków celem rozwinięcia pomysłowego biznesu. Aby móc starać się o takei wsparcie finansowe, należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna, jak również odczekać trzy miesiące lub krócej celem starania się o wsparcie. Na tego rodzaju dofinansowanie nie powinny liczyć osoby, które w poprzednim roku prowadziły inną działalność gospodarczą, lub odrzuciły ofertę pracy nei argumentując tego w żaden sposób. Ponadto jednym z wymogów jest nie posiadanie pożyczki na rozwój tego rodzaju działalności. Przyznanie pieniędzy na ten cel zazwyczaj trwa około 1 miesiąca, a kwota, która zostanie pożyczona powinna zostać przez kogoś poręczona. Jeżeli natomiast posiadamy już pomysł na biznes i potrzebne są nam niewielkie środki na zakup odpowiedniego sprzętu, czy też dizałania promocyjne, warto skorzystać w pożyczki online, którą oferuje Zaimo.pl.

Autor: Irena Kaczmarek