Wzrost zainteresowania pożyczkami

Wzrost-zainteresowania-pożyczkamiW ostatnich miesiącach znacząco wzrosło zainteresowanie produktami pożyczkowymi w Polsce. Świadczą o tym wyniki badań rynkowych, przeprowadzane w 2014 roku. Tylko w I kwartale zeszłego roku portfel pożyczek zwiększył się i uzyskał wartość 58,36 mln zł. To między innymi argument przemawiający za tym, że firmy pożyczkowe stały się realną alternatywą dla instytucji bankowych, który dotychczas odgrywały najważniejszą rolę na rynku finansowym w Polsce. Dlaczego POlacy wybierają firmy pożyczkowe i jakie korzyści niesie za sobą pożyczanie w Sieci?

Zmiana rynkowa

Wzrost zaufania krótkoterminowymi pożyczkami można łączyć niejako ze zmianami zachodzącymi wśród klientów korzystających z usług tych instytucji. Dotychczas konsumenci, którzy skłaniali się ku tego rodzaju firmom postrzegani byli jako osoby z marginesu społecznego, starsze, bez środków finansowych i dodatkowo wykluczone finansowo. Rozwój pożyczek w Internecie i zwiększona kontrol, również wewnątrzrynkowa, sprawiła, że coraz więcej konsumentów korzystających z tych usług to osoby między 25 a 35 rokiem życia ze średnim i wyższym wykształceniem, zamieszkujące większe miasta takie jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, czy Poznań. Na jaki cel pożyczają? Jak pokazują ankiety konsumenckie, najczęstszym powodem zaciągnięcia pożyczki jest chęć spłaty rachunku, finansowanie niezaplanowanych wydatków ( np. naprawa samochodu), czy też zakup ubrań lub wycieczek. Jednocześnie osobty te obdarzają firmy pożyczkowe dużo większym zaufaniem, niż to miało miejsce jeszcze kilak lat temu.

Nowoczesna technologia

Co stoi za lepszą i szybszą obsługą klienta? Przede wszystkim nowoczesna i niezawodna technologia, na podstawie której funkcjonują firmy pożyczkowe. Wśród nich znajduje się marka Zaimo.pl, która korzysta z technologii Big Data opartej o złożony algorytm. Decyzja pożyczkowa wydawana jest na podstawie 15 000 danych o kliencie w ciągu zaledwie kilku do kilkunastu minut. Dane brane pod uwagę w procesie analizy wniosku pożyczkowego to nie tylko te pochodzące z biur informacji kredytowych, lecz także dane internetowe z portali społecznościowych, czy aukcyjnych. Dzięki tego rodzaju udgodnuieniom, zarówno proces aplikacyjny, który odbywa się całkowicie online , jak i wydanie decyzji kredytowej stało się prostsze i szybsze. Wnioski są składane na stronie firmy, a klienci nie muszą dopełnić dodatkowych formalności, czy nadesłać dokuemnty. Weryfikacja konta przebiega również w formie online, przez co środki mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy już nawet w 15 minut od momentu otrzymania pozytywnej decyzji.

Łatwa aplikacja

Jedną z bezsprzecznych korzyści jest dogodna forma aplikacji. Klienci moga aplikować na stronei firmy niezależnie od czasu i miejsca pobytu. Zautomatyzowany system jest w stanie wydać decyzję pożyczkową o każdej porze, jedynie przelew środków zależny jest od godzin pracy banku. Konsumenci nie muszą uiszczać żadnych dodatkowych opłat rejestracyjnych, a są zobligowani jedynie do zweryfikowania konta bankowego. Można tego dokonać w formie online ( przez zalogowanie się do swojego rachunku- za darmo), lub przez przelanie 1 grosza na rachunek firmy. W ten sposób instytucja weryfikuje zgodność danych i upewnia się, na jaki numer konta powinny zostać przelane środki.