Zakupy w zagranicznych e-commerce

W dzisiejszych czasach za sprawą wszechobecnego Internetu jesteśmy w stanie dokonać zakupów z najdalszych zakątków świata. Kupowanie poza granicami Polski z roku na rok staje się bardziej popularne i zyskuje coraz większe zaufanie wśród Polaków. Badania pokazują, że ponad 16% z nas korzysta z zakupów online w zagranicznych sklepach.

Co nas skłania do zakupów w zagranicznych sklepach internetowych?Co nas skłania do zakupów w zagranicznych sklepach internetowych?

Przede wszystkim niższa cena i większa dostępność. Czasem możemy w nich znaleźć produkty nawet o 50% tańsze niż w polskich sklepach. Sprzęt elektroniczny taki jak komputery, czy smartfony znanych marek możemy kupić w dużo niższych cenach w Stanach Zjednoczonych., czy Chinach. Co więcej, wielu z nas narzeka na brak wielu zagranicznych produktów na polskim rynku. Kupując przez Internet mamy nieograniczony dostęp do marek. których produktów często nie jesteśmy w stanie znaleźć z Polsce. Często bywa też tak, że marża nałożona przez stacjonarne sklepy jest mocno zawyżona i zakup określonego towaru zwyczajnie się nie opłaca. Kolejną zaletą wielu e-commerce jest sposób dostawy: często sama wysyłka jest już wliczona w cenę produktu, czynnik, na który wielu z nas zwraca uwagę przy zakupach online.

Jak kupować mądrze i bezpiecznie?

Jednak pomimo wszystkich wyżej wymienionych zalet zagranicznych e-sklepów, musimy pamiętać, że nie wszystkie z nich są bezpieczne. Należy sprawdzić czy adres strony zawiera protokół „https:/” oraz obraz zamkniętej kłódki. Oznacza to bezpieczną wymianę danych. Dodatkowo, jeśli w pasku adresu pojawia się nazwa właściciela certyfikatu, zabezpieczenie danych jest pewniejsze. Co więcej, staraj się składać zamówienia z komputera osobistego i nie usuwaj korespondencji mailowej od sprzedawcy. Kolejną ważną rzeczą, o której musimy pamiętać jest spokój. Nie warto działać pod wpływem nagłego impulsu bez uprzedniego sprawdzenia strony i zapoznaniem się z polityką firmy, gdyż możemy tego później żałować. Nie działajmy pochopnie, gdyż każdy e-commerce oferuje inne metody płatności oraz inne zasady reklamacji i zwrotów. Co więcej, sam proces składania zamówienia może być bardziej skomplikowany niż nam się wydaje. Czasem to właśnie bariera językowa może nam przysporzyć wielu problemów. Korzystając z zagranicznych sklepów musimy być pewni, że zrozumieliśmy wszystkie dane produktu, jak i inne ważne informacje.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupach online?

Po pierwsze, sprawdźmy jakie dodatkowe opłaty są związane z zakupem wybranego produktu. Jak wiemy obrót towarami na terenie Unii Europejskiej jest zwolniony od podatków i opłat celnych. Sprawa wygląda inaczej w przypadku towarów wysyłanych ze Stanów Zjednoczonych lub Chin. Naliczone zostają dodatkowe opłaty, które również musimy wziąć pod uwagę w trakcie zakupów. W przypadku produktów ze Stanów Zjednoczonych, oprócz podatku będziemy musieli dodatkowo zapłacić cło (jeśli wartość paczki przekroczy daną kwotę). Po drugie, jeśli kupujemy sklepach odzieżowych pamiętajmy o sprawdzeniu tabeli rozmiarów, którą udostępnia sprzedawca. Chińska „M” różni się znacznie od tej polskiej. Ponadto, unikaj ofert bez opisu, z błędami oraz tych, które nie podają wszystkich niezbędnych informacji o produkcie.

Miej na uwadze nasze rady i dokonuj mądrych i bezpiecznych zakupów. Pamiętaj, że jeśli chwilowy brak gotówki uniemożliwia ci zakup wymarzonego komputera, czy ekspresu do kawy, w Zaimo oferujemy ci pożyczki online, w 100% dostosowane do twoich potrzeb. Skorzystaj z naszej pomocy i spełnij swoje marzenia.