Zła historia kredytowa

Zła-historia-kredytowaWiele osób zapewne zadaje sobie pytanie, czy w przypadku posiadania złej historii kredytowej ma szansę na uzyskanie kredytu. W Internecie można odnaleźć wiele sprzecznych informacji, które nie są zdywersyfikowane ze względu na banki oraz instytucje pozabankowe. Wszystko to prowadzi do przekłamań, które od miesięcy są powielane na portalach internetowych oraz w prasie. Czy zatem istnieje szansa na uzyskanie wsparcia finansowego od zaufanej instytucji w przypadku posiadania nieco gorszej reputacji finansowej?

Fora internetowe

Na forach internetowych można znaleźć wiele zapytań od osób zainteresowanych zaciągnięciem pożyczki w firmach finansowych. Ta sama sytuacja dotyczy kanałów social media, takich jak Facebook.Część informacji pochodzi od osób, które deklarują, że starały się o pożyczkę w danej instytucji i ją uzyskały, lub też nie. Nie warto jednak sugerować się odosobnionymi, wyrwanymi z kontekstu opiniami, które nierzadko mijają się z prawdą. Wielu klientów po uzyskaniu negatywnej oceny pożyczkowej, nie decyduje się  na kontakt z Centrum Obsługi Klienta celem uzyskania informacji, dlaczego wniosek został odrzucony. Okazuje się jednak, że powody mogą być naprawdę błahe, jak na przykład złożenie w tym samym czasie wniosku w innej, zrzeszonej firmie pożyczkowej, która wniosek odrzuciła, bądź też przyznała pożyczkę. W takiej sytuacji, osoby, których wniosek został odrzucony, powinny odczekać pełne 30 dni, celem ponownego aplikowania o pożyczkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy możemy złożyć wniosek na stronie pożyczkodawcy, wsytarczy skontaktować się z jednym z konsultantów firmy, celem udzielenia informacji na temat bieżącego stanu zadłużenia lub możliwości aplikacyjnych.

Natomiast w przypadku klientów, którzy poraz pierwszy aplikują o pożyczkę, nawet odrzucony wniosek może nieść za sobą pozytywy. W tej sytuacji osoba, która nie znała swojej zdolności kredytowej, wie o jaką kwotę ma szansę ewentualnie aplikować, w jakim czasie i czy w biurach informacji kredytowej widnieją niekorzystne dla niej informacje. W tym celu warto skontaktować się z BIK, celem sprawdzenia swoich możliwości kredytowych i wycofania przedawnionych informacji na temat naszej historii kredytowej.

Nowoczesny scoring

Dzięki innowacyjnemu scoringowi, marka Zaimo.pl jest w stanie jeszcze wiarygodniej i szybciej oceniać zdolność kredytową osoby aplikującej. W przecwieństwie do banków, które swój model scoringowy operają glównie na informacjach pochodzących z biur informacji kredytowych, marka Zaimo.pl analizuje niemal 15.000 danych o kliencie i jak w mozaice, tworzy obraz klienta i jego zdolności kredytowej. Na tę mozaikę składają się nie tylko zewnętrzne dane, lecz przede wszystkim dane zawarte we wniosku pożyczkowych oraz pochodzące z Internetu, między innymi z portali zakupowych oraz aukcyjnych. Tak dokładna analiza oparta o technologię Big Data sprawiła, że firmy pożyczkowe stały się bardziej otwarte na osobe wykluczone finansowo, które do tej pory nie miały możliwości uzyskania wspracia finansowego ze strony banków.